FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (28-29 Φεβρουαρίου)

Με αγώνες και για τους δύο ομίλους συνεχίστηκε το πρωτάθλημα εφήβων (β’ φάση) το διήμερο 28-29 Φεβρουαρίου, μια αγωνιστική πριν το φινάλε που θα κρίνει και την πρόκριση των δυο πρώτων ομάδων από κάθε όμιλο στην ημιτελική φάση.

Αναλυτικά, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι σήμερα οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Πρωτέας Σχημ.-Κονίστρες 85-60

ΧΒΑ-Κάδμος 46-52

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-8/3)

Κονίστρες-Αλίαρτος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 6 11 5-1 378-286
2 ΧΒΑ 6 11 5-1 397-276
3 Πρωτέας Σχημ. 6 9 3-3 332-335
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 8 3-2 295-282
5 Αλίαρτος 5 7 2-3 276-292
6 Αίας Αλιβερίου 5 6 1-4 239-345
7 Κονίστρες 5 5 0-5 258-357

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 106
  2. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 97
  3. Βογιατζής (ΧΒΑ) 96
  4. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 84
  5. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 76
  6. Θανάσαινας (Κάδμος) 72
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 70
  8. Ψαριανός (Κονίστρες) 69
  9. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 68
  10. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 66
  11. Σπύρου (ΧΒΑ) 65
  12. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 60
  13. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 58
  14. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 58
  15. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 57
  16. Κόλα (Αλίαρτος) 56
  17. Τάσιος (Κονίστρες) 55
  18. Φίλης (Κάδμος) 49
  19. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 49
  20. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 47
  21. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 44
  22. Χασάπης (Κάδμος) 44
  23. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 42
  24. Λουλακάς (ΧΒΑ) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 10
  2. Σπύρου (ΧΒΑ) 9
  3. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 7
  4. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 7
  5. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 6
  6. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 6
  7. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  8. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 6
  9. Βογιατζής (ΧΒΑ) 6
  10. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  11. Τάσιος (Κονίστρες) 5
  12. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 5
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 5
  14. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 4
  15. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 4
  16. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 4
  17. Ψαριανός (Κονίστρες) 4
  18. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  19. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  20. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  21. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 3
  22. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Σύλλας-Άρης Αμφίκλειας 86-40

Λοκρός-Α.Ε. Λίμνης 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 7-8/3)

Μάκαρος-Άτλας

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 6 12 6-0 417-228
2 Σύλλας 6 10 4-2 375-365
3 Μάκαρος 5 9 4-1 291-217
4 Άτλας 5 8 3-2 231-199
5 Λοκρός 6 7 2-4 252-303
6 Άρης Αμφικλ. 6 7 1-5 330-454
7 Α.Ε. Λίμνης 6 2 0-6 121-252

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 123
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 117
  3. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 112
  4. Πρένγκα (Σύλλας) 110
  5. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 98
  6. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 91
  7. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 89
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 79
  9. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 59
  11. Ξαγάρας (Μάκαρος) 57
  12. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  13. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  14. Καρανάσος (Μάκαρος) 41
  15. Ζότο (Λοκρός) 40
  16. Καραλής (Λοκρός) 39
  17. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  18. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λαμίας) 37
  19. Δρίβας (Μάκαρος) 36
  20. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 35

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 20
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 16
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 14
  4. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 13
  5. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 12
  6. Πρένγκα (Σύλλας) 9
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 9
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 8
  9. Καραλής (Λοκρός) 7
  10. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  11. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λαμίας) 6
  12. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 5
  13. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  14. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  15. Χριστόπουλος (Σύλλας) 5
  16. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  17. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  18. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  19. Κάππας (Άτλας) 3
  20. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  21. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  22. Ζότο (Λοκρός) 3
  23. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3
  24. Κουτσουμπάκης (Σύλλας) 3
  25. Σούρας (Σύλλας) 3

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου)

pannikolaou

Covid-19: Κρούσμα στο αντρικό του Γ.Σ. Αυλίδας! Αναβολή του αγώνα με Μαυρομάτι

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31/10-1/11)

pannikolaou