ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (7-8 Μαρτίου)

Με δύο εξ αναβολής αγώνες και για τους δύο ομίλους ολοκληρώθηκε στην ουσία η β’ φάση στο πρωτάθλημα εφήβων (β’ φάση) το διήμερο 7-8 Μαρτίου, καθώς απομένει να διεξαχθεί μόλις ένας αγώνας και αυτός χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Αναλυτικά, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι σήμερα οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 66-61

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Κονίστρες-Αλίαρτος

 

Στην ημιτελική φάση πέρασαν:

Κάδμος & ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 6 11 5-1 378-286
2 ΧΒΑ 6 11 5-1 397-276
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 6 10 4-2 361-343
4 Πρωτέας Σχημ. 6 9 3-3 332-335
5 Αλίαρτος 5 7 2-3 276-292
6 Αίας Αλιβερίου 6 7 1-5 300-411
7 Κονίστρες 5 5 0-5 258-357

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 126
  2. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 99
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 97
  4. Βογιατζής (ΧΒΑ) 96
  5. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 90
  6. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 84
  7. Θανάσαινας (Κάδμος) 72
  8. Ψαριανός (Κονίστρες) 69
  9. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 68
  10. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 68
  11. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 66
  12. Σπύρου (ΧΒΑ) 65
  13. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 64
  14. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 60
  15. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 58
  16. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 57
  17. Κόλα (Αλίαρτος) 56
  18. Τάσιος (Κονίστρες) 55
  19. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 53
  20. Φίλης (Κάδμος) 49
  21. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 49
  22. Χασάπης (Κάδμος) 44
  23. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 42
  24. Λουλακάς (ΧΒΑ) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 11
  2. Θανάσαινας (Κάδμος) 10
  3. Σπύρου (ΧΒΑ) 9
  4. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 7
  5. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 7
  6. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 6
  7. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 6
  8. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  9. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 6
  10. Βογιατζής (ΧΒΑ) 6
  11. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  12. Τάσιος (Κονίστρες) 5
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 5
  14. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 4
  15. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 4
  16. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 4
  17. Ψαριανός (Κονίστρες) 4
  18. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  19. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  20. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  21. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 3
  22. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Μάκαρος-Άτλας 77-61

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην ημιτελική φάση πέρασαν:

Έσπερος Λαμίας & Μάκαρος Άμφισσας

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 6 12 6-0 417-228
2 Μάκαρος 6 11 5-1 368-278
3 Σύλλας 6 10 4-2 375-365
4 Άτλας 6 9 3-3 292-276
5 Λοκρός 6 7 2-4 252-303
6 Άρης Αμφικλ. 6 7 1-5 330-454
7 Α.Ε. Λίμνης 6 2 0-6 121-252

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 123
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 117
  3. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 112
  4. Πρένγκα (Σύλλας) 110
  5. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 98
  6. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 91
  7. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 89
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 79
  9. Ξαγάρας (Μάκαρος) 76
  10. Παπαδήμας (Μάκαρος) 75
  11. Ανδρέου Π. (Άτλας) 68
  12. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 59
  14. Δρίβας (Μάκαρος) 58
  15. Σεργιανάϊ (Άτλας) 49
  16. Καρανάσος (Μάκαρος) 48
  17. Κάππας (Άτλας) 44
  18. Ζότο (Λοκρός) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 20
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 16
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 14
  4. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 13
  5. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 12
  6. Πρένγκα (Σύλλας) 9
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 9
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 8
  9. Καραλής (Λοκρός) 7
  10. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  11. Δρίβας (Μάκαρος) 6
  12. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λαμίας) 6
  13. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 5
  14. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  15. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  16. Ανδρέου Π. (Άτλας) 5
  17. Χριστόπουλος (Σύλλας) 5
  18. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  19. Σεριανάϊ (Άτλας) 4
  20. Κάππας (Άτλας) 4
  21. Παπαδήμας (Μάκαρος) 4

Σχετικά άρθρα

Baby face challenge by Stereabasket! (μέρος 3ον)

pannikolaou

Έρχεται το…baby face challenge από το Stereabasket!

pannikolaou

Επίσημο! Αναστολή μέχρι νεωτέρας όλων των αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou