Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τετάρτης το έκτακτο Δ.Σ. της ΕΣΚΑΣΕ με το συμβούλιο της Ένωσης να επικυρώνει τις βαθμολογίες τη στιγμή της διακοπής και να παίρνει σημαντικές αποφάσεις για όλες τις κατηγορίες.
Για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια η Αναγέννηση Λαμίας και μαζί με μια ομάδα ακόμα (κατά πάσα πιθανότητα Τελεθριακός), ανεβαίνει στη Γ’ Εθνική. Δεν υποβιβάζεται καμιά ομάδα.
Στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ δεν αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα, αλλά όπως σας είχαμε γράψει τις προηγούμενες μέρες, το εισιτήριο της ανόδου παίρνουν οι ΄δυο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (Απόλλων Χαλκίδας,, Κονίστρες, Αρης Αμφίκλειας, Αλίαρτος). Επίσης δεν υποβιβάζεται κανένας.
Στη Γ’ ΕΣΚΑΣΕ δεν αναδεικνύεται πρωταθλητής αλλά την άνοδο για τη Β’ κατηγορία παίρνουν οι τρεις πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου (Α.Ε. Καρύστου, Κένταυρος Λιβαδειάς, Άτλας Καρπενησίου).
Στο πρωτάθλημα Γυναικών τον τίτλο και την άνοδο για την Α2 Γυναικών παίρνει ο Έσπερος Λαμίας. Αν δεν δεχθεί, τότε η ΕΣΚΑΣΕ θα απευθυνθεί στα υπόλοιπα σωματεία.
Στο πρωτάθλημα εφήβων θα γίνουν νοκ-άουτ αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα των δύο πρώτων από τους αντίστοιχους ομίλους της β’ φάσης και την πρόκριση για τον τελικό θα πάρουν οι νικητές των ημιτελικών που θα αναμετρηθούν επίσης σε ένα αγώνα σε ουδέτερη έδρα.
Τα ζευγάρια: Κάδμος-Μάκαρος & Έσπερος Λαμίας-ΧΒΑ.
Στο πρωτάθλημα παίδων κατά τον ίδιο τρόπο θα γίνουν νοκ-άουτ αγώνες σε ουδέτερα γήπεδα των δύο πρώτων από τους αντίστοιχους ομίλους της β’ φάσης και την πρόκριση για τον τελικό θα πάρουν οι νικητές των ημιτελικών που θα αναμετρηθούν επίσης σε ένα αγώνα σε ουδέτερη έδρα.
Τα ζευγάρια: Απόλλων Χαλκίδας-Μαλεσίνα & Μπούκαλη-Πρωτέας Σχηματαρίου.
Στο πρωτάθλημα κορασίδων το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί σύμφωνα με την προκήρυξη από το σημείο που διεκόπη και θα διεξαχθούν οι αγώνες: Μάκαρος-Σύλλας Αιδηψού, Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου, Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου. Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα αγωνιστούν στον τελικό για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΕΣΚΑΣΕ:
Το ΔΣ της ΕΣΚΑΣΕ στη συνεδρίασή του ( αριθ πράξης 35/3-6-20) αποφάσισε τα ακόλουθα:
ΘΕΜΑ 1ο : ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΑΝΔΡΩΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Μετά την αναγκαστική λήξη των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της Α κατηγορίας Ανδρών στις 9/3/20 λόγω της πανδημίας του COVID -19, της απόφασης της μη συνέχισης της διεξαγωγής του πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2019-20 και σύμφωνα με την δυνατότητα τροποποίησης των προκηρύξεων (΄ Αρθρο 8 του Ν 4684/2020, ΦΕΚ Α 86/25-4-20 ) τροποποιούνται τα άρθρα 4ο και 14ο της Ειδικής Προκήρυξης.
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της Α κατηγορίας ΑΝΔΡΩΝ όπως αυτή διαμορφώθηκε στις 9/3/20 ως εξής:
ΑΝΔΡΩΝ Α 7/3/2020 |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜ |
31 |
17 |
14 |
3 |
0 |
185 |
1208 |
1023 |
ΓΣ ΙΤΕΑΣ |
29 |
17 |
12 |
5 |
0 |
48 |
1140 |
1092 |
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤ |
29 |
17 |
12 |
5 |
0 |
54 |
1144 |
1090 |
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΑΣ |
26 |
17 |
9 |
8 |
0 |
58 |
1289 |
1231 |
ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ |
26 |
17 |
9 |
8 |
0 |
-25 |
1082 |
1107 |
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ |
26 |
17 |
9 |
8 |
0 |
-12 |
1128 |
1140 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔ |
25 |
17 |
8 |
9 |
0 |
-7 |
1223 |
1230 |
AEΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ |
25 |
17 |
9 |
8 |
0 |
45 |
1165 |
1120 |
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣ |
24 |
17 |
7 |
10 |
0 |
-5 |
1273 |
1278 |
ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ |
23 |
17 |
6 |
11 |
0 |
-86 |
1068 |
1154 |
ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ |
21 |
17 |
4 |
13 |
0 |
-103 |
1075 |
1178 |
ΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ |
20 |
17 |
3 |
14 |
0 |
-152 |
1049 |
1201 |
Πρωταθλήτρια ομάδα αναδεικνύεται ο ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ .
Στην Γ Εθνική ανέρχονται ο ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ και επιπλέον κάποιο επιλαχόν σωματείο.
Επίσης δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα στην Β κατηγορία Ανδρών.
. ΘΕΜΑ 2ο : ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΑΝΔΡΩΝ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Μετά την αναγκαστική λήξη των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της Β΄ κατηγορίας Ανδρών στις 9/3/20 λόγω της πανδημίας του COVID -19, της απόφασης της μη συνέχισης της διεξαγωγής του πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2019-20 και σύμφωνα με την δυνατότητα τροποποίησης των προκηρύξεων ( Αρθρο 8 του Ν 4684/2020, ΦΕΚ Α 86/25-4-20 ) τροποποιούνται τα άρθρα 4ο και 14ο της Ειδικής Προκήρυξης.
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της Β κατηγορίας ΑΝΔΡΩΝ όπως αυτή διαμορφώθηκε στις 9/3/20 ως εξής:
ΑΝΔΡΩΝ Β! Α΄ΟΜΙΛΟΣ |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ |
24 |
13 |
11 |
2 |
0 |
228 |
896 |
668 |
ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ |
24 |
13 |
11 |
2 |
0 |
129 |
808 |
679 |
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ |
21 |
13 |
8 |
5 |
0 |
46 |
834 |
788 |
ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ |
20 |
13 |
7 |
6 |
0 |
-27 |
779 |
806 |
ΑΣ ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ- ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ |
20 |
13 |
7 |
6 |
0 |
25 |
789 |
764 |
ΑΟ ΚΥΜΗΣ |
18 |
13 |
5 |
8 |
0 |
-64 |
699 |
763 |
ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ |
15 |
13 |
2 |
11 |
0 |
-94 |
693 |
787 |
ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ ΧΑΛ |
14 |
13 |
1 |
12 |
0 |
-243 |
582 |
825 |
ΑΝΔΡΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ |
23 |
12 |
11 |
1 |
0 |
189 |
883 |
694 |
ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ |
21 |
12 |
9 |
3 |
0 |
169 |
844 |
675 |
ΑΣ ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ |
21 |
12 |
9 |
3 |
0 |
89 |
862 |
773 |
ΑΟ ΜΩΛΟΣ |
17 |
13 |
4 |
9 |
0 |
-21 |
727 |
748 |
ΓΣ ΤΑ ΦΑΛΑΡΑ |
16 |
12 |
4 |
8 |
0 |
-65 |
639 |
704 |
ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ |
15 |
11 |
4 |
7 |
0 |
-37 |
693 |
730 |
ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ |
14 |
11 |
3 |
8 |
0 |
-158 |
570 |
728 |
ΑΟ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΟΥ |
14 |
11 |
3 |
8 |
0 |
-166 |
657 |
823 |
Πρωταθλήτρια ομάδα ΑΝΔΡΩΝ Β δεν αναδεικνύεται.
Ο πρώτος και ο δεύτερος του Α ομίλου και ο πρώτος και ο δεύτερος του Β ομίλου : ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ, ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ, Ν. Γ.Σ ΑΛΙΑΡΤΟΥ αντίστοιχα ανέρχονται στην Α΄ κατηγορία Ανδρών.
Επίσης δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα στην Γ κατηγορία Ανδρών.
ΘΕΜΑ 3ο : ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΑΝΔΡΩΝ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Μετά την αναγκαστική λήξη των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της Γ΄ κατηγορίας Ανδρών στις 9/3/20 λόγω της πανδημίας του COVID 19, της απόφασης της μη συνέχισης της διεξαγωγής του πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2019-20 και σύμφωνα με την δυνατότητα τροποποίησης των προκηρύξεων ( Αρθο 8 του Ν 4684/2020, ΦΕΚ Α 86/25-4-20 ) τροποποιούνται τα άρθρα 4ο και 14ο της Ειδικής Προκήρυξης.
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της Γ ! κατηγορίας ΑΝΔΡΩΝ όπως αυτή διαμορφώθηκε στις 9/3/20 ως εξής:
ΑΝΔΡΩΝ Γ! Α ΟΜΙΛΟΣ |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ |
12 |
6 |
6 |
0 |
0 |
138 |
444 |
306 |
ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ |
9 |
6 |
3 |
3 |
0 |
42 |
330 |
288 |
ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ |
8 |
5 |
3 |
2 |
0 |
53 |
333 |
280 |
ΑΣΚ ΕΡΕΤΡΙΑΣ |
8 |
5 |
3 |
2 |
0 |
11 |
210 |
199 |
ΑΣ ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ |
8 |
6 |
2 |
4 |
0 |
-51 |
290 |
341 |
ΓΣ ΣΤΥΡΩΝ |
4 |
6 |
0 |
5 |
1 |
-193 |
226 |
419 |
ΑΝΔΡΩΝ Γ! Β ΟΜΙΛΟΣ |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ |
10 |
5 |
5 |
0 |
0 |
114 |
363 |
249 |
ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ |
10 |
6 |
4 |
2 |
0 |
128 |
444 |
316 |
ΑΕ ΛΙΜΝΗ ΕΥΒ |
9 |
5 |
4 |
1 |
0 |
96 |
307 |
211 |
ΦΙΛΑΘΛ/ΚΟΣ ΣΧ |
8 |
6 |
3 |
2 |
1 |
-18 |
307 |
325 |
ΑΕ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ |
7 |
6 |
1 |
5 |
0 |
-88 |
306 |
394 |
ΑΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ |
6 |
6 |
0 |
6 |
0 |
-232 |
265 |
497 |
|
||||||||
ΑΝΔΡΩΝ Γ! Γ ΟΜΙΛΟΣ |
Bathmoi |
Agones |
Win |
Lost |
Miden |
Diafora |
MyPoints |
OtherPoints |
ΓΣ ΑΤΛΑΣ |
13 |
7 |
6 |
1 |
0 |
117 |
477 |
360 |
ΑΣ ΕΚΠ ΜΠΟΥΚΑΛΗ |
13 |
7 |
6 |
1 |
0 |
87 |
447 |
360 |
ΑΠΣ ΛΑΜΙΑ |
12 |
7 |
5 |
2 |
0 |
29 |
497 |
468 |
ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ Α.Κ. |
9 |
6 |
3 |
3 |
0 |
-10 |
281 |
291 |
ΑΝΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ |
9 |
7 |
2 |
5 |
0 |
-21 |
404 |
425 |
ΑΣ ΔΩΡΙΔΑΣ |
7 |
7 |
1 |
5 |
1 |
-169 |
254 |
423 |
ΑΣ ΜΟΥΤΑ |
6 |
7 |
1 |
5 |
1 |
-33 |
313 |
346 |
ΡΕΠΟ |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Πρωταθλήτρια ομάδα ΑΝΔΡΩΝ Γ δεν αναδεικνύεται
Ο πρώτος του Α ομίλου, ο πρώτος του Β ομίλου και ο πρώτος του Γ ομίλου: ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ, ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ, ΓΣ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ αντίστοιχα, ανέρχονται στην Β κατηγορία Ανδρών.
ΘΕΜΑ 4ο : ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Μετά την αναγκαστική λήξη των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της κατηγορίας Γυναικών στις 9/3/20 λόγω της πανδημίας του COVID 19, της απόφασης της μη συνέχισης της διεξαγωγής του πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2019-20 και σύμφωνα με την δυνατότητα τροποποίησης των προκηρύξεων ( Άρθρο 8 του Ν 4684/2020, ΦΕΚ Α 86/25-4-20 ) τροποποιούνται το άρθρο 14ο της Ειδικής Προκήρυξης.
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της κατηγορίας ΓΥΝΑΙΚΩΝ.
|
Πρωταθλήτρια ομάδα ΓΥΝΑΙΚΩΝ αναδεικνύεται ο ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ ο οποίος την αγωνιστική περίοδο 2020-21 με βάση την απόφαση της ΕΟΚ ανέρχεται στην Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών ή κάποιο επιλαχόν σωματείο.
ΘΕΜΑ 5ο : ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της Β φάσης κατηγορίας ΕΦΗΒΩΝ.
Μετά την απόφαση της ΕΟΚ για την διεξαγωγή του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί σύμφωνα με την προκήρυξη από το σημείο που διεκόπη και θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα οι αγώνες
- ΚΑΔΜΟΣ – ΜΑΚΑΡΟΣ και ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
- Στη συνέχεια οι νικητές των παραπάνω συναντήσεων θα αγωνιστούν σε ουδέτερο γήπεδο στον τελικό για την ανάδειξη του πρωταθλητή.
- Η πρωταθλήτρια ομάδα θα λάβει μέρος στην ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Η συμμετοχή των σωματείων στους παραπάνω αγώνες δεν είναι υποχρεωτική και εάν κάποιο σωματείο δεν επιθυμεί να συμμετέχει στους αγώνες δεν θα επιβληθούν οι ποινές που αναφέρονται στο άρθρο 2ο της Γενικής προκήρυξης.
ΘΕΜΑ 6ο : ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Πρωταθλήτρια ομάδα έχει αναδειχθεί ο ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Αιδηψού που θα λάβει μέρος στην ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΝΕΑΝΙΔΩΝ.
ΘΕΜΑ 7ο : ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
Μετά την αναγκαστική λήξη των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της κατηγορίας Παίδων στις 9/3/20 λόγω της πανδημίας του COVID 19, της απόφασης της μη συνέχισης της διεξαγωγής του πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2019-20 και σύμφωνα με την δυνατότητα τροποποίησης των προκηρύξεων ( Άρθρο 8 του Ν 4684/2020, ΦΕΚ Α 86/25-4-20 ) τροποποιούνται το άρθρο 4ο της Ειδικής Προκήρυξης.
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της κατηγορίας ΠΑΙΔΩΝ.
Μετά την απόφαση της ΕΟΚ για την διεξαγωγή του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί ως εξής:
Θα αγωνιστούν ο πρώτος του Α ομίλου με τον δεύτερο του Β ομίλου και ο πρώτος του Β ομίλου με τον δεύτερο του Α ομίλου σε ουδέτερα γήπεδα
Συγκεκριμένα θα διεξαχθούν οι παρακάτω αγώνες :
- ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ- ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ και ΜΠΟΥΚΑΛΗ –ΠΡΩΤΕΑΣ ΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
- Στη συνέχεια οι νικητές των παραπάνω συναντήσεων θα αγωνιστούν σε ουδέτερο γήπεδο στον τελικό για την ανάδειξη του πρωταθλητή
- Η πρωταθλήτρια ομάδα θα λάβει μέρος στην ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Η συμμετοχή των σωματείων στους παραπάνω αγώνες δεν είναι υποχρεωτική και εάν κάποιο σωματείο δεν επιθυμεί να συμμετέχει στους αγώνες δεν θα επιβληθούν οι ποινές που αναφέρονται στο άρθρο 2ο της Γενικής προκήρυξης.
ΘΕΜΑ 8ο : ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Αποφασίζεται η επικύρωση της βαθμολογίας της Β φάσης κατηγορίας ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ.
Μετά την απόφαση της ΕΟΚ για την διεξαγωγή του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί σύμφωνα με την προκήρυξη από το σημείο που διεκόπη και θα διεξαχθούν οι αγώνες :
- ΜΑΚΑΡΟΣ – ΣΥΛΛΑΣ , ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ– ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ και
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
- ΟΙ δύο πρώτοι των ομίλων θα αγωνιστούν στον τελικό για την ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας.
Η πρωταθλήτρια ομάδα θα λάβει μέρος στην ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ.
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Η συμμετοχή των σωματείων στους παραπάνω αγώνες δεν είναι υποχρεωτική και εάν κάποιο σωματείο δεν επιθυμεί να συμμετέχει στους αγώνες δεν θα επιβληθούν οι ποινές που αναφέρονται στο άρθρο 2ο της Γενικής προκήρυξης.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:
- Ο χρόνος διεξαγωγής των προαναφερομένων αγώνων θα εξαρτηθεί από τον χρόνο διεξαγωγής των Πανελληνίων πρωταθλημάτων και θα ενημερωθείτε έγκαιρα.
- Σωματείο που δεν επιθυμεί να αγωνιστεί να το ανακοινώσει εγγράφως μέχρι 15/6/20 στην ΕΣΚΑΣΕ.
- Οι αγώνες θα διεξαχθούν χωρίς παρουσία θεατών με τους όρους που αναφέρονται στο αγωνιστικό πρωτόκολλο της ΕΟΚ, που έχει εγκριθεί από την αρμόδια Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή της ΓΓΑ ( δελτίο Τύπου της ΓΓΑ 31/5/20).