ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Λιβαδειάς-Κένταυρος Λιβαδειάς 76-64

Στο ντέρμπι της Λιβαδειάς για το πρωτάθλημα εφήβων, ο Απόλλωνας νίκησε τον Κένταυρο σε ένα αμφίρροπο ματς με 76-64!

Οι παίκτες του Ντάλλη ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 5-0 και 11-5, αλλά στη συνέχεια ο Κένταυρος ανέβασε την απόδοση του, προσπέρασε με 20-22 και έκλεισε το ημίχρονο μπροστά το σκορ με 33-38.

Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου ο Απόλλωνας πέτυχε ένα επιμέρους σκορ 9-2, πέρασε μπροστά στο σκορ με 42-40 και έκτοτε δεν ξαναέχασε το προβάδισμα στο σκορ. Στο 30′ ξέφυγε με 53-46, για να ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στην τελευταία περίοδο, φτάνοντας στη νίκη με 76-64.

Διαιτητές: Τσόκανος-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 33-38, 53-46, 76-64.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάλλης): Αλλιάϊ, Σκοτίδας, Γκιζίμης 20, Παπαγεωργίου 14, Μπουζίκας 3, Κωτσαδάμ Λ.-Α., Στάντζος 23 (3), Κωτσαδάμ Τ. 6, Κορογιάννος 1, Κατωπόδης 3 (1), Κουτσούμπας 2, Κατσής 7.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Κατσαρός 7, Μαλέρδος, Σώκος 5, Μάρκου 20, Παλέτας, Τασούλας 2, Βαγιάκος 16, Σταμούλης, Βαρουξής, Μάρκος Αθ. 14.