FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική 19-20/9)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα παίδων με τα πρώτα παιχνίδια της νέας σεζόν που και φέτος διεξάγεται σε 6 ομίλους, με τις ομάδες όπως πάντα να είναι χωρισμένες με γεωγραφικά κριτήρια.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς σε όλους τους ομίλους.

Στον α’ όμιλο, το πρωτάθλημα ξεκινάει την επόμενη εβδομάδα.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου (26/9)

Γ.Σ. Στύρων-ΓΑΣ Βασιλικού (26/9)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/10)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
2 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
3 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
4 Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Αλέξανδρος-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 35-53

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ 54-52

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 54-74

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-28/9)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΧΒΑ-Αλέξανδρος Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 1 2 1-0 74-54
2 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 1 2 1-0 53-35
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 2 1-0 54-52
4 ΧΒΑ 1 1 0-1 52-54
5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1 1 0-1 35-53
6 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 1 0-1 54-74

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κούτρας Ρ. (ΧΒΑ) 28
  2. Δεμερτζής (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  3. Δάγκουλας Γ. (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 17
  4. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 16
  5. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 16
  6. Ευθυμίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  7. Μερδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  8. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 15
  9. Στούμπος (Αλέξανδρος) 14
  10. Γκαβρίλοβιτς (ΧΒΑ) 14
  11. Θεοδώρου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 12
  12. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 11
  13. Αφένδρας (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στούμπος (Αλέξανδρος) 3
  2. Στεφάνου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  3. Δεμερτζής (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  4. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Ντρέκης (Αλέξανδρος) 2
  6. Βάσσιας (Αλέξανδρος) 1
  7. Κονόμι (Αλέξανδρος) 1
  8. Χαραλαμπίδης (ΓΑΣ Ν. Ατάκης) 1
  9. Θεοδώρου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  10. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  11. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  12. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  13. Ιωάννου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  14. Λειβαδίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 1

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κάδμος-Άρης Θήβας 87-63

Ερμής Σχημ.-Πρωτέας Σχημ. 33-116

Αλίαρτος-Αίαντας Αυλίδας 63-35

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/9)

Άρης Θήβας-Ερμής Σχηματαρίου

Αίαντας Αυλίδας-Κάδμος

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 1 2 1-0 116-33
2 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 1 2 1-0 63-35
3 ΚΑΔΜΟΣ 1 2 1-0 87-63
4 ΑΡΗΣ ΘΗΒ. 1 1 0-1 63-87
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 1 1 0-1 35-63
6 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 1 1 0-1 33-116

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπότσης (Κάδμος) 30
  2. Μπελιάς (Πρωτέας Σχημ.) 23
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 20
  4. Κουμαρτζάκης Κ. (Αίαντας Αυλίδας) 20
  5. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 19
  6. Σκούμας (Κάδμος) 18
  7. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 17
  8. Κουτουλάρας (Άρης Θήβας) 17
  9. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 16
  10. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 15
  11. Μπόγρης (Κάδμος) 14
  12. Τσιώλης (Ερμής Σχημ.) 13

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπελιάς (Πρωτέας Σχημ.) 3
  2. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 3
  3. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  4. Αντωνίου (Αλίαρτος) 2
  5. Κουμαρτζάκης Κ. (Αίαντας Αυλίδας) 2
  6. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 2
  7. Σκούμας (Κάδμος) 2
  8. Τσιώλης (Ερμής Σχημ.) 1
  9. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχημ.) 1
  10. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  11. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχημ.) 1
  12. Τζανόπουλος (Αλίαρτος) 1
  13. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 1
  14. Κοβός (Αλίαρτος) 1
  15. Τσάμπερ (Αίαντας Αυλίδας) 1
  16. Θανάσαινας (Κάδμος) 1
  17. Λυμπερίου (Άρης Θήβας) 1

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ακαδ. Άμφισσας-Άρης Αμφίκλειας αναβ.

Κένταυρος Λιβ.-Απόλλων Λιβ. 61-58

Μάκαρος-Γ.Σ. Ιτέας 49-90

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (26/9)

Γ.Σ. Ιτέας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Άρης Αμφίκλειας-Μάκαρος

Απόλλων Λιβαδειάς-Ακαδ. Άμφισσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 1 2 1-0 90-49
2 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 1 2 1-0 61-58
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 1 1 0-1 58-61
4 ΜΑΚΑΡΟΣ 1 1 0-1 49-90
5 ΑΚΑΔ. ΑΜΦΙΣΣΑΣ
6 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κανάτας (Γ.Σ. Ιτέας) 34
  2. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 32
  3. Κατσίμπρας (Γ.Σ. Ιτέας) 31
  4. Λιαράκης (Μάκαρος) 24
  5. Πέτρου (Απόλλων Λιβ.) 23
  6. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  7. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 12
  8. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 12
  9. Αλλιάϊ (Απόλλων Λιβ.) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πέτρου (Απόλλων Λιβ.) 4
  2. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 3
  3. Πιλάλας (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  4. Λιαράκης (Μάκαρος) 2
  5. Κατσίμπρας (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  6. Γκιάτης (Γ.Σ. Ιτέας) 1
  7. Κοκολόγος (Μάκαρος) 1
  8. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 1
  9. Αλλιάϊ (Απόλλων Λιβ.) 1
  10. Σκοτίδας (Απόλλων Λιβ.) 1

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Ακαδ. Ιστιαίας-Κύνος αναβ.

Μαλεσίνα-Λοκρός 26-60

Σύλλας-Τελεθριακός 80-37

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/9)

Κύνος-Σύλλας

Λοκρός-Ακαδ. Ιστιαίας

Τελεθριακός-Μαλεσίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΣΥΛΛΑΣ 1 2 1-0 80-37
2 ΛΟΚΡΟΣ 1 2 1-0 60-26
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 1 1 0-1 26-60
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 1 1 0-1 37-80
5 ΑΚΑΔ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ
6 ΚΥΝΟΣ

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κούτρας (Σύλλας) 24
  2. Θεοδώρου (Τελεθριακός) 22
  3. Φακίτσας (Σύλλας) 21
  4. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 19
  5. Αγαπητός (Σύλλας) 12
  6. Γεωργουσόπουλος (Λοκρός) 11
  7. Δούμας (Σύλλας) 10
  8. Ανέστης (Λοκρός) 10
  9. Ζώτο (Λοκρός) 9
  10. Μυρογιάννης (Λοκρός) 7
  11. Σέττος (Μαλεσίνα) 7
  12. Κοντζιάς (Τελεθριακός) 6

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φακίτσας (Σύλλας) 1
  2. Χαλέμπας (Σύλλας) 1
  3. Σέττος (Μαλεσίνα) 1
  4. Κοτσιομίτας (Μαλεσίνα) 1
  5. Μπακαλιάνος (Μαλεσίνα) 1
  6. Ζώτο (Λοκρός) 1

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Πρωτέας Λαμ.-Μπούκαλη 28-92

Αναγ. Λαμίας-Έσπερος Λαμίας 43-81

Πανευρυτανική-Άτλας Καρπ. 38-100

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/9)

Έσπερος Λαμίας-Πανευρυτανική

Μπούκαλη-Αναγέννηση Λαμίας

Άτλας Καρπ.-Πρωτέας Λαμίας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΠΟΥΚΑΛΗ 1 2 1-0 92-28
2 ΑΤΛΑΣ 1 2 1-0 100-38
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 1 2 1-0 81-43
4 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 1 1 0-1 43-81
5 ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 1 1 0-1 38-100
6 ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜ. 1 1 0-1 28-92

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ανδρέου (Άτλας) 46
  2. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 19
  3. Ποντίκης (Μπούκαλη) 19
  4. Μόκκας (Άτλας) 18
  5. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 17
  6. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 17
  7. Κοκοτίνης (Πανευρυτανική) 16
  8. Τσιγαρίδας (Άτλας) 15
  9. Μάκκας (Άτλας) 14
  10. Ζήσιμος (Μπούκαλη) 12
  11. Ζιάκας (Έσπερος Λαμίας) 11
  12. Μαντανίκας (Έσπερος Λαμίας) 10
  13. Τσιαμούρας (Έσπερος Λαμίας) 10
  14. Κουδούνας (Πανευρυτανική) 10
  15. Τσάνε (Πανευρυτανική) 10
  16. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 10
  17. Κουμπούρας (Αναγ. Λαμίας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουδούνας (Πανευρυτανική) 2
  2. Τσιγαρίδας (Άτλας) 1
  3. Μόκκας (Άτλας) 1
  4. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 1

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Ημέρα ντέρμπι και…αγωνίας! (5η αγωνιστική)

pannikolaou

Γίνονται κανονικά οι αγώνες το Σαββατοκύριακο!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου)

pannikolaou