FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 54-74

Με το δεξί μπήκε στη νέα αγωνιστική περίοδο ο Απόλλωνας Χαλκίδας που επικράτησε στο κλειστό Πειραϊκής-Πατραϊκής της ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 54-74 για τον β’ όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και όντας εύστοχοι από την περιφέρεια προηγήθηκαν με 19-15 στο 10′ και με 32-27 στο ημίχρονο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 0-18 στα πρώτα 7 λεπτά του γ’ δεκαλέπτου κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με 43-49 στο 30′ και να επικρατήσουν με το τελικό 54-74.

Κορυφαίος των νικητών ο Δεμερτζής που σημείωσε 25 (2) πόντους και ακολούθησαν οι Ζαχαριάδης και Σταματίου, ενώ για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας ο Ρουμπής τελείωσε με 15 (1).

Διαιτητές: Χαϊνά-Νικολιάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 32-27, 43-49, 54-74.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ-Πετρόπουλος): Ρουμπής 15 (1), Καπετάνιος 9 (1), Ιωάννου 3 (1), Βουρδάνος, Καρακατσάνης, Τσάλας 6, Οικονόμου 11 (1), Κικίδης 10, Ροποτός, Παπαλιόλιος, Σταμέλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης-Νικολάου): Κοτρογιάννης 6, Λειβαδίτης 5 (1), Δεμερτζής 25 (2 τρ., 10 ριμπ.), Σταματίου 16 (2), Ζαχαριάδης 16 (9 ριμπ.), Καραμούζης, Στρατής, Ζερβουδάκης 4, Μπέλεχας 2, Ματάι.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει το photo album της αναμέτρησης.