FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 77-49

Μετά από μια ισορροπημένη πρώτη περίοδο (13-12), ο Απόλλωνας πήρε το προβάδισμα στο σκορ, ξέφυγε με 37-27 στο ημίχρονο και ανοίγοντας την ψαλίδα της διαφοράς στη συνέχεια έφτασε στο τελικό 77-49 που τον διατήρησε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Λειβαδίτης με 26 (5) πόντους και τον ακολούθησε ο Δεμερτζής με 19.

Από την ΑΓΕΧ που ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, ξεχώρισαν επιθετικά οι Ευθυμίου, Μερδίτης με 13 πόντους ο καθένας.

Διαιτητές: Χαϊνά-Τσάλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-12, 37-27, 55-39, 77-49

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης-Νικολάου): Κοτρογιάννης 4, Γεωργίου, Λειβαδίτης 26 (5), Δεμερτζής 19, Σταματίου 10, Ζαχαριάδης 12, Καραμούζης 2, Στρατής, Ζερβουδάκης, Μπέλεχας 2, Δήμας, Ματάι 2.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πανούσης): Τριανταφύλλου, Θεοδώρου 3 (1), Καρκαλής 3, Στεφάνου 5 (1), Ευθυμίου 13, Τζίνης 3 (1), Μίσχος 3 (1), Μερδίτης 13, Χατζηιωάννου, Κοφίτσας, Παπαγεωργίου 4, Βούγκας 2.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.