ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αλίαρτος-Αίαντας Αυλίδας 63-35

Ξεκίνημα με το δεξί για τους παίδες της Αλιάρτου, που επικράτησαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος παίδων του Αίαντα Αυλίδας με 63-35.

Η Αλίαρτος ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 32-18 με τη διαφορά να γίνεται στη γ’ περίοδο όταν οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 26-0, επικρατώντας τελικά με 63-35 του μαχητικού Αίαντα Αυλίδας.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-5, 32-18, 58-18, 63-35.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς-Λάζαρης): Κατσιμίχας 15, Τσακούμης, Τζανόπουλος 5 (1), Αντωνίου 10 (2), Τσανόπουλος, Μπεζαϊτης, Παλιογιάννης 9, Αρβανίτης, Χαλιμούρδας 1, Κοβός 4 (1), Τζαβαρίνης 19 (1).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Δημητρίου, Μπαλούμης, Χατζηστάμου, Κουμαρτζάκης Κ. 20 (2), Κουμαρτζάκης, Καρλέτσος 10, Τζάνγκρα, Μπαμπούρας, Αργυρός, Ανθής, Τσάμπερ 3 (1), Κολούτσος 2.