B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (1ος όμιλος) με τις συναντήσεις της 1ης αγωνιστικής και με έντονο το ενδιαφέρον σε ένα πρωτάθλημα που αναμένεται αμφίρροπο!

Το πρώτο ματς χρονικά έγινε το Σάββατο, με τον Γ.Σ. Αυλίδας να παίρνει το διπλό απέναντι στη Δροσιά με 50-59.

Στα παιχνίδια της Κυριακής, το μεγάλο ντέρμπι έγινε στο κλειστό Κανήθου, με την ΑΓΕ Χαλκίδας να επικρατεί στο τέλος με 87-82 απέναντι στην πολύ καλή Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων!

Στα υπόλοιπα ματς τα φαβορί επικράτησαν εύκολα, με την Α.Ε. Καρύστου να παίρνει το διπλό στο Μαυρομάτι με 61-86 και τον Κένταυρο Λιβαδειάς να επικρατεί του Αίαντα Αυλίδας με 67-37.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-Γ.Σ. Αυλίδας 50-59

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 87-82

Κένταυρος Λιβ.-Αίαντας Αυλίδας 67-37

Μαυρομάτι-Α.Ε. Καρύστου 61-86

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-31/10-1/11)

Αίαντας Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

Α.Ε. Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς

Γ.Σ. Αυλίδας-Μαυρομάτι

Δροσιά-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 1 2 67-37 1-0
2 Α.Ε. Καρύστου 1 2 86-61 1-0
3 Γ.Σ. Αυλίδας 1 2 59-50 1-0
4 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 87-82 1-0
5 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 1 1 82-87 0-1
6 Δροσιά 1 1 50-59 0-1
7 Μαυρομάτι 1 1 61-86 0-1
8 Αίαντας Αυλ. 1 1 37-67 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 25
  2. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 22
  3. Δέδες (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 20
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 17
  5. Κοβός (Μαυρομάτι) 17
  6. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 16
  7. Γεωργουσόπουλος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 14
  9. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 14
  10. Καβαργύρης (Α.Ε. Καρύστου) 14
  11. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 14
  12. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 13
  13. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 13
  14. Καλόγηρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 13
  15. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 13
  16. Αναγνώστου (Δροσιά) 13
  17. Παππάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 13

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ 

  1. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  2. Κοβός (Μαυρομάτι) 5
  3. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 3
  4. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 2
  5. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  6. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  7. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  9. Βισβίκης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  10. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 2
  11. Δέδες (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 2
  12. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  13. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 2

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: Αναβολές σε δύο αγώνες στο κλειστό Αυλίδας!

pannikolaou

Γίνονται κανονικά οι αγώνες το Σαββατοκύριακο!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου)

pannikolaou