B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής που έγινε το Σαββατοκύριακο 24-25 Οκτωβρίου.

Η Προοδευτική Λάρυμνας πέτυχε το 2/2 στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας εύκολα στην έδρα της τον Σύλλα Αιδηψού με 75-52.

Νίκη με ανατροπή στο τέλος για τον Μεδεώνα που επικράτησε του Μώλου με 55-50.

Μεγάλο διπλό για την ομάδα των Μπούκαλη στο Καρπενήσι επί του Άτλα με 56-65, ενώ διπλό και πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Μώλο που νίκησε στη Λαμία τα Φάλαρα με 45-56.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Προοδευτική Λάρυμνας-Σύλλας 75-52

Μεδεών-Κύνος 55-50

Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη 56-65

Φάλαρα-Μώλος 45-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-7-8/11)

Σύλλας-Μεδεών

Κύνος-Άτλας Καρπενησίου

Μπούκαλη-Φάλαρα

Μώλος-Προοδευτική Λάρυμνας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Προοδευτική Λαρ. 2 4 163-112 2-0
2 Μπούκαλη 2 4 119-107 2-0
3 Μώλος 2 3 108-99 1-1
4 Άτλας Καρπ. 2 3 109-101 1-1
5 Μεδεών 2 3 106-104 1-1
6 Σύλλας 2 3 106-127 1-1
7 Φάλαρα 2 2 81-109 0-2
8 Κύνος 2 2 110-143 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 51
  2. Δάρρας (Προοδευτική) 50
  3. Σπυριδάκης (Μώλος) 36
  4. Λάμπας (Μπούκαλη) 32
  5. Χονδρός (Άτλας Καρπ.) 32
  6. Τσαρούχας (Κύνος) 30
  7. Βλασσόπουλος (Μώλος) 29
  8. Σταλίκας (Άτλας Καρπ.) 25
  9. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 23
  10. Γκραικός (Κύνος) 21
  11. Δημάκης (Προοδευτική) 21
  12. Αναστασίου (Μεδεών) 20
  13. Σακκάς (Μπούκαλη) 20
  14. Μπουντής (Μπούκαλη) 20
  15. Κλούρας (Προοδευτική) 18
  16. Ρομπόκας (Προοδευτική) 18
  17. Φώτου (Σύλλας) 17
  18. Παπαγεωργίου (Σύλλας) 16
  19. Δούρος (Κύνος) 16
  20. Ανδρέου (Άτλας Καρπ.) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Βλασσόπουλος (Μώλος) 5
  2. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 5
  3. Ευθυμίου (Μεδεών) 4
  4. Σταλίκας (Άτλας Καρπ.) 3
  5. Ανδρέου (Άτλας Καρπ.) 3
  6. Ρομπόκας (Προοδευτική) 3
  7. Χαντζής (Σύλλας) 3
  8. Φώτου (Σύλλας) 3
  9. Ιωακείμ (Προοδευτική) 2
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 2
  11. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 2
  12. Δημάκης (Προοδευτική) 2
  13. Σταυρίδης (Μεδεών) 2
  14. Σιότροπος (Κύνος) 2
  15. Σακκάς (Μπούκαλη) 2
  16. Μπουντής (Μπούκαλη) 2
  17. Τζελέπης (Μπούκαλη) 2
  18. Λάμπας (Μπούκαλη) 2
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 2

Σχετικά άρθρα

Τομεάρχης Αθλητισμού της Ν.Δ. στην Ευρυτανία ο Δημ. Κολλημένος!

pannikolaou

Παράταση μεταγραφικής περιόδου ζητούν αθλητές από ΠΣΑΚ και ΕΟΚ

pannikolaou

Γ. Μαυρωτάς: ”Σταδιακή επανέναρξη με εβδομαδιαία test covid-19”

pannikolaou