FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μπαίνουν στη μάχη Τελεθριακός & ΑΕΕΠ Χαλκίδας!

Ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και στον 2ο όμιλο, τον δυσκολότερο κατά πολλούς αυτή της κατηγορίας, με τους Τελεθριακό και ΑΕΕΠ Χαλκίδας να μπαίνουν στη μάχη στοχεύοντας στο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!

Η Αναγέννηση Λαμίας ως γνωστόν, δεν θα αγωνιστεί σήμερα στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου, λόγω κρουσματος κορωνοϊού στην ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου, που θα αντιμετώπιζε σήμερα υπό κανονικές συνθήκες.

Επειδή λοιπόν πολλές φορές η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, οι δύο ομάδες της Περιφέρειας δεν θα έλεγαν όχι σε ένα ιδανικό ξεκίνημα με δύο νίκες μακριά από τις έδρες τους!

Έργο αναμφίβολα δύσκολο, αλλά όχι και απίθανο, καθώς και στις δύο ομάδες της Ένωσης υπάρχουν ρόστερ με εμπειρία αλλά και ταλέντο!

Ο Τελεθριακός ταξιδεύει στο Κορωπί όπου και θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα, με την ομάδα του Φώτου να επιδιώκει να μπει με το δεξί στη νέα σεζόν και σε ένα αγώνα ιστορικής σημασίας για την ομάδα της Β. Εύβοιας, καθώς θα είναι το πρώτο του σε Εθνικές κατηγορίες!

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχοντας συμμετάσχει και άλλες φορές στο παρελθόν στη Γ’ Εθνική, επιστρέφει φέτος και με εξαιρετική ψυχολογία μετά και την απόκτηση του Ανδρ. Γκιζόγιαννη, κάνει πρεμιέρα στο κλειστό του Εσπέρου, αντιμετωπίζοντας τους Ίκαρους Καλλιθέας στους οποίους αγωνίζεται ένας πρώην παίκτης της Παναγίτσας, ο Χρήστος Περσίδης!

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Μυτιλήνης 15.00 Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου Καλογριάς-Σπυρλιδάκης (Σαλαβός)

Παν. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Δάφνη Ορφανός Ιορδ.-Ζαγούρης (Δραμεσιώτης)

Εσπέρου 17.00 Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας Μαρουδιάς-Τσίγκου (Ευστρατίου)

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Μίλων Ντάνος-Μαρίγλη (Μάρης)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Τελεθριακός  Χατζημάρκος-Τσικριτσάκη (Παπαδόπουλος Στ.)

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Ημέρα ντέρμπι και…αγωνίας! (5η αγωνιστική)

pannikolaou

Γίνονται κανονικά οι αγώνες το Σαββατοκύριακο!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου)

pannikolaou