Β' ΕΘΝΙΚΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ

Στη μάχη των Εθνικών κατηγοριών! Πρόγραμμα και διαιτητές σε Β’ & Γ΄Εθνική

Συνέχεια στα πρωταθλήματα Β’ και Γ’ Εθνικής με τη συμμετοχή των ομάδων της Περιφέρειας, με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής.

Στη Β’ Εθνική, ξεχωρίζει αναμφίβολα το μεγάλο ντέρμπι Ερμή Σχηματαρίου-Έσπερου Λαμίας ενώ η ΧΒΑ θα υποδεχθεί τη Δόξα Λευκάδας στο ΔΑΚ Χαλκίδας.

Στη Γ’ Εθνική ο Τελεθριακός θα υποδεχθεί τον Βούρειο Χίου και η ΑΕΕΠ Χαλκίδας τον Πορφύρα ευελπιστώντας στις πρώτες τους νίκες, ενώ πρεμιέρα θα κάνει για τον 4ο όμιλο η Αναγέννηση Λαμίας απέναντι στον Παλαμά, καθώς την πρώτη αγωνιστική δεν έπαιξε στον Βόλο με τον τοπικό Ολυμπιακό.

Τέλος, για την Α2 Γυναικών ο Έσπερος Λαμίας δεν θα παίξει και πάλι, καθώς δεν επιτρέπονται οι μετακινήσεις για τον ΓΣΚ Λασσάνης λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στην Κοζάνη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα-ΜΕΝΤ Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Ντόγκας (Καραδήμας) (Σάββατο 24/10)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίολος Τρικάλων Μπακάλης-Γραικός-Ηλιόπουλος (Βόντζας)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας Θεονάς-Φάκαρος-Μαρτινάκος (Δεσάρτης)

Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Μαχητές Πειραματικού Σταματόπουλος-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Ι. (Χλωρός)

Μ. Μερκούρη 17.00 ΧΒΑ-Δόξα Λευκάδας Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καλογριάς (Σταμάτης)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Νίκη Βόλου Λόρτος-Αναστασιάδης-Βασιλόπουλος (Γιαμούζης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Μελίκη Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης (Γκούμας) (Τετάρτη 28/10)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Χίου 16.00 Βροντάδου-Πικέρμι Κανελλόπουλος-Κωστής (Μάρης)

Μ.Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Παπάδος Γέρας Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος (Ντίνος)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πορφύρας Ροδίτης-Αντωνίου (Κάλφα)

Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλωνας-Ίκαρος Καλλιθέας Μπούκας-Γρίβα (Σταματόπουλος)

Ιστιαίας 13.15 Τελεθριακός-Βούρειος Χίου Τσάλλας-Λυτροσυγκούνης (Χαρατσής)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Μεσολογγίου 17.00 Λέων Μεσολόγγι-ΑΓΣ Ιωαννίνων Λιότσιος-Ασημακάκη (Πατσαντζόπουλος)

Μουζακίου 17.00 ΓΣ Γόμφοι-Αλμυρός Ζαχαρής-Καρακώστας (Τέγα)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Παλαμά Οι Τιτάνες Γιατρόπουλος-Αβραμίδου (Βαρνάς)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας 1986-Ολυμπιακός Βόλου Κάννης-Διαμαντής (Σταμάτης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Σπάρτακος-Αναγέννηση Καρδίτσας Μελανίδης-Χατζηκώστας (Τσιγγέλης)

 

 

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Δύο ομάδες στον όμιλο της Αναγ. Λαμίας ζητάνε διακοπή των πρωταθλημάτων!

pannikolaou

Παράταση μεταγραφικής περιόδου ζητούν αθλητές από ΠΣΑΚ και ΕΟΚ

pannikolaou

Γ. Μαυρωτάς: ”Σταδιακή επανέναρξη με εβδομαδιαία test covid-19”

pannikolaou