Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δροσιά-Γ.Σ. Αυλίδας 50-59

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
Μεγάλο διπλό στην πρεμιέρα!
ΔΡΟΣΙΑ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 50-59

Με το δεξί μπήκε ο Γ.Σ. Αυλίδας στο νέο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ κερδίζοντας εκτός έδρας τη Δροσιά με 50-59!

Ντέρμπι το ματς, όπως αναμενόταν άλλωστε, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στην ευστοχία των φιλοξενούμενων προς το τέλος του αγώνα σε δύο καθοριστικά τρίποντα!

Στο ημίχρονο η Δροσιά προηγήθηκε με 29-23, ενώ στο 30′ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 39-39.

Στα τελευταία 5′ με δύο τρίποντα των Σπύρου και Αργυρού, ο Γ.Σ. Αυλίδας πήρε ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα, για να φτάσει τελικά στη νίκη με 50-59.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 29-23, 39-39, 50-59.

ΔΡΟΣΙΑ (Κουτσογιάννης): Μπάλας 6, Φεργάδης 5, Αναγνώστου 13, Σταματούκος, Ντεγιάννης 1, Ριζούλης 4 (1), Βασιλείου 2, Κοφινάς 2, Αγκαλίου 11 (1), Καραγιάννης 2, Βάκο 2, Λυμπέρης 2.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Βάθης): Σπύρου 10 (1), Αλεξάνδρου, Σταμέλος, Γαλάνης 9, Μαρίνος, Ρήγας, Αργυρός 12 (2), Κεραμάρης 3 (1), Δημητρακόπουλος 6, Σταματίου 6, Παππάς 13, Γιαννάκης.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.