Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη 56-65

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Μεγάλο διπλό!
ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 56-65

Μεγάλο διπλό για την ομάδα των Μπούκαλη που πέρασε από το Καρπενήσι κερδίζοντας τον Άτλα με 56-65 μετά από καλή εμφάνιση κυρίως στο β’ ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο στο ματς, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι ισόπαλο με 34-34.

Στο γ’ 10λεπτο οι φιλοξενούμενοι με πρωταγωνιστές σε αυτό το διάστημα στην επίθεση τους Σακκά και Τζελέπη πέτυχαν ένα επιμέρους σκορ 10-20 ξεφεύγοντας στο σκορ με 44-54.

Στη συνέχεια, η ομάδα του Πιτσιλιώνη διατήρησε τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα για να επικρατήσει τελικά με 56-65 φτάνοντας τις δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα. Αντίθετα, για τον Άτλα αυτή ήταν η πρώτη του ήττα.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 34-34, 44-54, 56-65.

ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (Λερογιάννης-Δόσης): Σταλίκας 13 (2), Σβερώνης 2, Νταβαρίνος, Κάππας 4, Σεργιανάϊ 8 (1), Λιάπης, Κατσαρός, Χόνδρος 16, Ανδρέου 11 (2), Ελεζάϊ, Κουτρομάνος 2, Μπουμπούρης.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αντωνόπουλος 2, Παπαδήμας Κ. 3, Γκούμας 6, Σακκάς 16 (2), Μπουντής 8 (1), Γρανιτσιώτης 4, Πέτρου, Τζελέπης 9 (2), Αθανασίου 2, Λάμπας 11 (1), Παπαδήμας Π., Λαμπρακόπουλος 4.