ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Σύλλας Αιδηψού-Ακαδ. Ιστιαίας 71-24

Άνετη νίκη για την ομάδα του Σύλλα Αιδηψού, για τον Ε’ όμιλο του πρωταθλήματος εφήβων, επικρατώντας της ομάδας της Ακαδημίας Ιστιαίας, με 71-24.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι, με το πρώτο ημίχρονο να εξασφαλίζουν  μία διαφορά ασφαλείας, με σκορ 44-11. Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο, με τελικό σκορ στο 71-24.                    Για την ομάδα του Ρουμελιώτη πρώτοι σκόρερ ο Κούτρας με 17 (1), Φακίτσας με 14 (2), Αγαπητός 15 (1),  και για την φιλότιμη ομάδα της Ιστιαίας, ο Σκιαθίτης με 13.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-3, 44-11, 61-17, 71-24.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης Θ.): Αγαπητός 15 (1),  Πρένγκα, Γόμπος, Φακίτσας 14 (2), Τριάντης, Χαλκιάς 2, Αγκόλι 9 (1), Σαββόπουλος, Μοβδεσιάν 3 (1), Δούμας 9 (1), Χαλέμπας 2, Κούτρας 17 (1).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γάτσος): Σκιαθίτης 13, Κουγεμήτρος, Παυλής, Γεροκωνσταντής, Ζαγκάνας 2, Τριανταφύλλου, Ψαρρός 4 (1), Μπεληγιάννης, Τσιτούμης 3, Κοπενέλος, Σπανός 2, Χόντζα.