ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 61-70

Με το διπλό έφυγε από το κλειστό Πειραϊκής-Πατραϊκής η ΧΒΑ η οποία επικράτησε της ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 70-61 για το πρωτάθλημα παίδων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 13-17 στο 10′ με τους παίκτες του Μιχαήλ να προσπερνούν στο ημίχρονο με 32-31. Ισορροπία ανάμεσα στις δύο ομάδες στο γ’ δεκάλεπτο (46-46 στο 30′).

Στην 4η και τελευταία περίοδο η ΧΒΑ με καλύτερες επιλογές κυρίως στην επίθεση, κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 61-70.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 32-31, 46-46, 61-70.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ-Πετρόπουλος): Ρουμπής 30, Ρούσσος, Καπετάνιος 6 (1), Παπαλιόλιος, Τζιμίκος, Καρακατσάνης 7 (1), Οικονόμου 11 (1), Κικίδης 2, Ροποτός 4, Καρράς, Σταμέλου.

ΧΒΑ (Τσουμάνης): Τσαουσόγλου, Βογιατζής 8 (1), Μυταλάς 2, Κούτρας Π. 5 (1), Κούτρας Α. 8 (2), Κούτρας Ρ. 25, Γκαβρίλοβιτς 20 (4), Κουταλιανός, Διαμαντίδης 2, Πατερίτσας.