ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άτλας Καρπενησίου-Έσπερος Λαμίας 68-67

Ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον Άτλα Καρπενησίου να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος απέναντι στον Έσπερο Λαμίας, με τελικό σκορ 68-67!

Ο Έσπερος Λαμίας, όπως παρατάχθηκε στον αγώνα στο κλειστό του Καρπενησίου.

Μετά το πρώτο ημίχρονο που οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 42-34, το ματς πήγαινε πόντο-πόντο για να ευστοχήσει προς το τέλος σε τρίποντο οΤσιγαρίδας με τον ίδιο παίκτη να πετυχαίνει και δύο κρίσιμες βολές και την ομάδα του να παίρνει τελικά τη νίκη με 68-67!

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Ανδρέου με 19 πόντους και από τον Έσπερο Λαμίας ο Μαντανίκας με 25 (3).

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Καρπενησίου διατήρησε το απόλυτο στο πρωτάθλημα (3/3) ενώ αντίθετα για τον Έσπερο αυτή ήταν η πρώτη του ήττα.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 42-34, 55-54, 68-67.

ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (Λερογιάννης-Δόσης): Τσιγαρίδας 12 (2), Σταμούλης, Γεωργαλής, Μόκκας 10 (1), Τουφεκούλας 2, Τριανταφυλλόπουλος 13 (2), Μάκκας 12, Ανδρέου 19, Δροσίνης, Κατσιαρής, Κουρούμπας, Μπλατσιέβσκι.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μανθ.-Αντωνίου): Καραναστάσης, Μαντανίκας 25 (3), Λύκος, Κεφαλληνάκης 8, Χαρίλας 13 (1), Τσιαμούρας, Πιλάτος 9, Βλαχάκης, Καραχρήστος, Κύρκος, Ζιάκας 12, Ντσιαβός.