ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα Νεανίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (1/11)

Με δύο αγώνες και δύο αναβολές ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα Νεανίδων την Κυριακή 1/11.

Με την ευκαιρία της διακοπής των πρωταθλημάτων, μπορείτε να δείτε παρακάτω αναλυτικά, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς στους δύο ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου αναβλήθηκε

Άρης Θήβας-Απόλλων Χαλκίδας 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η)

Απόλλων Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Άρης Θήβας-Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 3 5 2-1 117-82
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 2 4 2-0 109-92
3 ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 2 3 1-1 85-101
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 3 1 0-3 96-132

*Ο Απόλλων Χαλκίδας έχει ποινή -1 βαθμό από την περσινή περίοδο και -1 βαθμό από φέτος.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 62
  2. Φουντουλάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 32
  3. Μπαράκου Π. (Αστέρας Αλιβερίου) 26
  4. Φραγκούλη (Άρης Θήβας) 24
  5. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 19
  6. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 17
  7. Πεσλή (Άρης Θήβας) 16
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 15
  9. Νοϊμάϊερ (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  10. Γεωργίου (Απόλλων Χαλκίδας) 14
  11. Μπαλαμπάνη (Αστέρας Αλιβερίου) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φραγκούλη (Άρης Θήβας) 4
  2. Πεσλή (Άρης Θήβας) 4
  3. Φουντουλάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  4. Νοϊμάϊερ (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Μοιρώτσου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  6. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  7. Στραουνεάνου (Άρης Θήβας) 1
  8. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  9. Πολυτήρα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Μάκαρος-Σύλλας αναβλήθηκε

Κάδμος-Αλίαρτος 62-33

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η)

Αλίαρτος-Μάκαρος

Κάδμος-Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 2 4 2-0 147-54
2 ΣΥΛΛΑΣ 2 4 2-0 141-54
3 ΚΑΔΜΟΣ 3 4 1-2 139-163
4 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 3 2 0-3 64-220

*Η Αλίαρτος έχει ποινή -1 βαθμό από την περσινή περίοδο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπόβαλη (Κάδμος) 41
  2. Μπάτσαρη (Κάδμος) 38
  3. Μάντζαρι (Μάκαρος) 33
  4. Μαχαίρα (Σύλλας) 30
  5. Πατσούρα (Σύλλας) 30
  6. Νίτσογλου (Σύλλας) 27
  7. Καραμέρη (Μάκαρος) 24
  8. Σκούμα (Κάδμος) 22
  9. Ξενοκώστα Χ. (Μάκαρος) 21
  10. Μαργώνη (Αλίαρτος) 20
  11. Μιλλεούνη (Κάδμος) 20
  12. Καραηλιά (Μάκαρος) 17
  13. Ξενοκώστα Ι. (Μάκαρος) 16
  14. Μαργωμένου (Σύλλας) 15
  15. Θεοδώρου (Κάδμος) 14
  16. Λούμη Θ. (Σύλλας) 13
  17. Λίβα (Μάκαρος) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπάτσαρη (Κάδμος) 5
  2. Νίτσογλου (Σύλλας) 3
  3. Σκούμα (Κάδμος) 3
  4. Μαργώνη (Αλίαρτος) 2
  5. Καραηλιά (Μάκαρος) 2
  6. Καραγιάννη Μ.Β. (Μάκαρος) 1
  7. Καραγιάννη Β.Μ. (Μάκαρος) 1
  8. Χαραλαμπίδη (Αλίαρτος) 1
  9. Σταματίου (Αλίαρτος) 1
  10. Τσιώλη (Αλίαρτος) 1
  11. Πατσούρα (Σύλλας) 1
  12. Κυργιώργη (Σύλλας) 1
  13. Μαργωμένου (Σύλλας) 1
  14. Λούμη (Σύλλας) 1
  15. Κάντα (Σύλλας) 1
  16. Μπόβαλη (Κάδμος) 1

Σχετικά άρθρα

Αφιέρωμα ΕΣΚΑΣΕ: Οι 268 πρωταθλητές σε όλες τις κατηγορίες!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Κορασίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (3η αγωνιστική)

pannikolaou

Το μπάσκετ σε…χειμερία νάρκη!

pannikolaou