ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Οι διαιτητές της Περιφέρειας στις Εθνικές κατηγορίες (3-4/4)

Για πρώτη φορά, μετά τον Νοέμβριο και τη διακοπή των περισσοτέρων πρωταθλημάτων λόγω κορωνοϊού, οι Ντάνος και Καραμπιτσάκος (φωτο) επιστρέφουν στην ενεργό δράση, σφυρίζοντας σε αγώνα για το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών (Εσπερίδες Καλλλιθέας-ΠΑΟΚ).

Ακόμα, ο Παντελίδης που έχει σφυρίξει αρκετά ματς φέτος στην Basketleague, ορίστηκε στον αγώνα Περιστέρι-Προμηθέας Πατρών, αλλά και στον εξ αναβολής αγώνα της Α2 Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Βέροιας την επόμενη Τετάρτη.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής στη Basketleague:

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΟΑΚΑ 20.00 ΑΕΚ-Λαύριο Μάνος-Τσαρούχα-Παναγιώτου (Βιδάλης)

Αγρινίου 17.00 Μεσολόγγι-Λάρισα Σχινάς-Πουρσανίδης Γ.-Τσολάκος (Πατσαντζόπουλος)

Πλάτων 17.00 Ιωνικός Ν.-ΠΑΟΚ Συμεωνίδης-Πιτσίλκας-Ζαχαρής (Παλάτος)

Καλλιθέας 16.00 Κολοσσός Ρ.-Άρης Αναστόπουλος Π.-Καλδίρης-Κάρδαρης (Βιντζηλαίος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Α.Παπανδρέου 20.00 Περιστέρι-Προμηθέας Π. Κορομηλάς Ηλ.-Σταματόπουλος-Παντελίδης (Ντίνος)

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης-Μπίκας-Μπακάλης (Ελευθεριάδης)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Καλλιθέας 17.00 Κολοσσός Ρ.-Προμηθέας Π. Σώμος-Καλδίρης-Σταματόπουλος (Ξάνθος)

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών που κάνει επανεκκίνηση αυτό το Σάββατο:

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Χ.Αγγουράκης 16.00 Δάφνη Δ.-Φίλιππος Βέρ. Τσιμπούρης-Ρίζος-Νάστος (Άκελ)

Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Ελευθερούπολη Μαγκλογιάννης-Σκούτας-Ραχιώτης (Κωστής)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Καρδίτσα Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Γολεγού)

Υμηττού 18.00 Αμύντας-Πανερυθραϊκός Ανδρικόπουλος-Στρέμπας-Σπυρόπουλος (Ελεθεριάδης)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Ψυχικό Ζακεστίδης-Καλογερόπουλος Φ.-Μηλαπίδης (Τηγάνης)

ΤΡΙΤΗ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Παγκράτι Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος (Μπρίγκος)

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ (1η & 2η αγωνιστική)

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ         

Καρδίτσας (Ν) 17.00 Καρδίτσα-Αμύντας Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ. (Τέγα)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Φίλιππος Βέρ. Παντελίδης-Καρακάσης-Τσακιράκη (Κουλούρης)

 

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι:

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Μοσχάτου 13.00 Ελευθερία Μοσχάτου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Γρίβα-Ορφανός Ιορδ.-Κούλης Κ. (Ζώης)

Εσπέρου 15.00 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΟΚ Λιότσιος-ΝτάνοςΚαραμπιτσάκος (Ζερδεβάς)

Λευκάδας 12.00 Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός Φακίτσας-Ξέρας-Παζώλης (Κανελλόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός Τζιοπάνος Ν.-Λουλουδιάδης-Κοϊμτζόγλου (Τσιτέλης)

Σχετικά άρθρα

Πρέπει να γίνουν εκλογές άμεσα στην ΕΟΚ; -Waverpoll.com

pannikolaou

Α1 Γυναικών: Η Χαϊνά στο Εσπερίδες-Νίκη Λευκάδας

pannikolaou

Θα περάσει στα play-off της διοργάνωσης η Ρεάλ Μαδρίτης; Waverpoll

pannikolaou