FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού 80-41

Άλμα πρόκρισης στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος εφήβων για τον Κάδμο, που επικράτησε στην έδρα του, του ΓΑΣ Βασιλικού με 80-41.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στη γ’ περίοδο ο Κάδμος με επιμέρους σκορ 32-6 ξέφυγε με 61-27, για να επικρατήσει τελικά με 80-41, έχοντας ένα ισχυρό προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς της ερχόμενης Τετάρτης.

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-7, 29-21, 61-27, 80-41.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Θανάσαινας 7 (1), Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γ. 9 (1), Μπόγρης Γ. 13 (1), Ευαγγελίου Γ., Σκούμας 2, Αναστασίου Δ.Μ. 3 (1), Ζυγομήτρος 7, Τούτουζας 14, Μπόγρης Λ. 25 (2).

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Λέφας): Κορόζης, Μωραϊτης, Ντούρας, Πρίφτι Αγγ. 16 (3), Πρίφτι Αν., Κουσερής Π., Κουσερής Α. 7 (1), Καρατσιοβής 6, Λιαλιάρης 3, Σεπετής 6 (1), Καρατζάς 3 (1).