ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας-Γ.Σ. Ιτέας 64-69

Με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα παίδων μπήκε ο Γ.Σ. Ιτέας που επικράτησε εκτός έδρας του ΓΑΣ Άμφισσας με 64-69 σε ένα ματς που κρίθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν μπροστά το πρώτο ημίχρονο σε παιχνίδι χαμηλού σκορ με 25-21 και προηγήθηκαν με 43-37 στο 30′. Ο Γ.Σ. Ιτέας με επιμέρους σκορ 13-20 στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει και να στείλει το ματς στην παράταση (56-56), αφού δεν κατάφερε να ευστοχήσει στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση οι παίκτες του Μωραΐτη με κορυφαίο τον Μολέ ο οποίος σταμάτησε στους 41 (1) πόντους κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη σε ένα πολύ καλό παιχνίδι.

Για τους γηπεδούχους οι 39 (4) πόντοι που σημείωσε ο Λιαράκης δεν ήταν αρκετοί ώστε να έρθει η επικράτηση, που με τη σειρά τους έδειξαν ένα πολύ καλό πρόσωπο.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 25-21, 43-37, 56-56 (καν. διαρ.), 64-69 (τελ. αποτελέσμα)

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπαθεοχάρης): Βελέντζας, Βαρκούτας 2, Κωνσταντίνου 13 (1), Λιαράκης 39 (4), Κοκολόγος 3, Δελμούζος Αθ., Καραπλής, Κατσίμπρας, Καρυδάκης, Μαμαρέλης 7, Δελμούζος Ηλ., Παναγιωτόπουλος.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Παναγιωτόπουλος 6, Πετσινός, Θεοφάνης Αλ., Πιλάλας 9 (1), Ντινόπουλος 2, Ζαχαρόπουλος, Κουτρολίκος 11 (1), Λαμπρόπουλος, Κανάτας, Μολές 41 (1), Θεοφάνης Αρ.