ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου 53-59

Ο Ερμής νίκησε στο τοπικό ντέρμπι του Σχηματαρίου τον Πρωτέα με 59-53, σε ένα πολύ καλό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Ο Πρωτέας ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε στην α’ περίοδο με 13-7, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με 24-20.

Ο Ερμής πέρασε μπροστά στο 30′ με 34-36, για να επικρατήσει τελικά με 53-59!

Διαιτητές: Χουγιάζος-Κατσέλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-7, 11-13, 10-16, 19-23.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Μπαλάφας): Μπέτα, Μπελιάς 13 (3), Λειβαδίτης 10 (1), Χαντζής 18 (1), Χαλάτσης 6, Μοιρώτσος 4, Ντανάσης, Φαφούτης, Σαράφογλου, Σύρμας 2, Βόγγελης.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Γυφτονικολός): Ανδρέου 13, Μπόρσης Σ., Μερδίτης 17, Μπόρσης Κ. 20, Υφαντής 3 (1), Καμπούρης, Παπαϊωάννου, Μπότσης 6.