FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-34

Νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας, που επικράτησε της ΑΓΕ Χαλκίδας στο κλειστό της Πειραϊκής με 67-34.

Οι γηπεδούχοι με όπλο την άμυνα ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 17-2 στο 10′. Η διαφορά ανέβηκε στους 25 στο ημίχρονο (36-9) με τον νικητή να έχει κριθεί και την ομάδα της Χαλκίδας να επικρατεί με το τελικό 67-34.

Ο Δεμερτζής με 33 (1) πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών οι οποίοι έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα από το γήπεδο.

Διαιτητές: Γκαράς-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-2, 19-7, 15-13, 16-12.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Ροποτός 7 (1), Παπαλιόλιος 4, Καπετάνιος 7, Δεμερτζής 36 (1), Αφένδρας 2, Σβώλος 4, Τσάλας, Πηγαϊδούλης, Κικίδης, Σταμέλου, Γιαννουρής 3 (1), Καρράς 4,

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Βλάχος, Νησιώτης, Πουλαδάκης, Στεφάνου 8 (1), Κούτρας 5, Τζίνης 9 (1), Τριανταφύλλου 8 (2), Γαβαλάς, Χατζηιωάννου 2, Κοφίτσας, Παπαλιόλιος 2, Τόγιας.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.