FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (4η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE SCORE

Άρης Θήβας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2-3 (2′), 6-7 (4′), 9-7 (5′), 17-11 (7′), 17-14 (8′), 21-14 (9′), 23-15 (10΄), 31-15 (14΄), 31-22 (16′), 36-27(17΄), 36-29 (17΄), 39-32 (18΄), 39-36 (19΄), 42-36 (19΄), 42-36 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 44-40 (23΄),  47-42 (24′), 48-42 (26′), 54-42 (28′), 54-43 (28΄), 57-43 (30΄), 57-48 (33΄), 59-48 (34΄), 61-51 (35΄), 66-51(36΄), 66-54 (37΄), 68-56 (37΄), 71-59 (39′), 71-63 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΑΣ Βασιλικού-Κάδμος 8-3 (4′), 14-9 (9′), 15-13 (10′), 23-22 (14΄),28-30 (19΄), 30-32 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 37-43 (26΄), 39-51 (30′), 49-61 (37΄), 52-66 (39′), 52-66 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Σχηματαρίου 7-7 (3′), 11-12 (6′), 14-16 (10′), 14-20 (13′), 19-29 (17΄), 27-33 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 37-42 (24΄), 42-47 (28′), 47-48 (30′), 53-51 (34΄), 53-55 (35΄), 60-57 (37΄), 65-59 (38΄), 66-59 ΤΕΛΙΚΟ

Λοκρός-Αστέρας Αλιβερίου 9-2 (3′), 12-4 (5′), 17-6 (7′), 20-9 (8′), 25-13 (10′), 30-13 (12′), 49-17 (18΄), 57-20 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 70-29 (24΄), 76-32 (25΄), 78-35 (27΄), 79-35 (28΄), 86-41 (30΄), 86-46 (32′), 91-50 (35′), 94-50 (38΄), 97-51 (39΄), 97-53 ΤΕΛΙΚΟ

Απόλλων Λιβαδειάς-Μαλεσίνα 8-6 (5′), 13-6 (6′), 17-9 (8′), 19-12 (10′), 21-16 (12′), 26-26 (14΄), 32-30 (19΄), 35-32 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 37-34 (22΄), 41-34 (25΄),42-37 (27΄), 45-39 (30), 49-39 (32′), 52-39 (35΄), 54-41 (38΄), 56-44 ΤΕΛΙΚΟ

Κονίστρες-Αλίαρτος 6-2 (3′), 11-2 (5′), 12-3 (7′), 18-5 (10′),24-7 (14΄), 27-10 (15΄), 39-19 (19΄), 41-19 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 49-25 (24΄), 49-27 (25′), 53-35 (28′), 56-40 (30΄), 63-46 (34΄), 68-52 (38΄), 72-57 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Αμφίκλειας-Γ.Σ. Ιτέας 47-42 ΤΕΛΙΚΟ

Με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας, με 6 αναμετρήσεις, καθώς χθες Παρασκευή, διεξήχθη ο αγώνας Άρης Αμφίκλειας-Γ.Σ. Ιτέας 47-42, με το οποίο άνοιξε η αυλαία.

Μείνετε στο Stereabasket.gr για τη live εξέλιξη των 6 αγώνων.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 4ης ημέρας:

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Χαϊνά-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Κάδμος (Τσάλας Γ.-Χατζής)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Αστέρας Αλιβερίου (Καραμπιτσάκος-Χριστοδούλου)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Μαλεσίνα (Χουγιάζος-Κατσέλη)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Αλίαρτος (Σπυρόπουλος-Καλαπόδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 6 194-143 3-0
2 Λοκρός 3 6 248-207 3-0
3 Άρης Θήβας 3 6 213-195 3-0
4 Γ.Σ. Ιτέας 4 6 231-210 2-2
5 ΓΑΣ Άμφισσας 3 5 223-194 2-1
6 ΓΑΣ Βασιλικού 3 5 201-192 2-1
7 Άρης Αμφίκλειας 4 5 230-255 1-3
8 Πρωτέας Σχημ. 3 4 202-198 1-2
9 Αλίαρτος 3 4 180-177 1-2
10 Κάδμος 3 4 199-210 1-2
11 Κονίστρες 3 4 137-170 1-2
12 Απόλλων Λιβ. 3 4 200-234 1-2
13 Μαλεσίνα 3 4 176-211 1-2
14 Αστέρας Αλιβερίου 3 3 163-201 0-3

*Στη βαθμολογία έχει υπολογιστεί ο χθεσινός αγώνας Άρης Αμφίκλειας-Γ.Σ. Ιτέας 47-42.

 

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Σαν σήμερα…1 Δεκεμβρίου (2015-2020)

pannikolaou