B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής για τον α’ όμιλο, με 4 αναμετρήσεις που έδωσαν τα πρώτα δείγματα γραφής όλων των ομάδων.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας έκανε επίδειξη δύναμης κερδίζοντας το Μαυρομάτι με 112-53, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του απόλυτου φαβορί που την ακολουθεί φέτος.

H A.E. Καρύστου με τον Φρουσκλιά να πετυχαίνει 33 πόντους πήρε εύκολα τη νίκη απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας με 69-48.

Ο Γ.Σ. Αυλίδας έφτασε δίκαια στη νίκη απέναντι στον Πανευβοϊκό με 60-51, ενώ ο Απόλλων Χαλκίδας με πολύ καλή δ’ περίοδο πήρε τη νίκη με 62-55 απέναντι στη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΕ Χαλκίδας-Μαυρομάτι 112-53

Απόλλων Χαλκίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 62-55

Γ.Σ. Αυλίδας-Πανευβοϊκός 60-51

Α.Ε. Καρύστου-Αίαντας Αυλίδας 69-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-30-31/10)

Μαυρομάτι-Γ.Σ. Αυλίδας

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-ΑΓΕ Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας-Απόλλων Χαλκίδας

Α.Ε. Καρύστου-Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 2 112-53 1-0
2 Α.Ε. Καρύστου 1 2 69-48 1-0
3 Γ.Σ. Αυλίδας 1 2 60-51 1-0
4 Απόλλων Χαλκ. 1 2 62-55 1-0
5 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 1 1 55-62 0-1
6 Πανευβοϊκός 1 1 51-60 0-1
7 Αίαντας Αυλίδας 1 1 48-69 0-1
8 Μαυρομάτι 1 1 53-112 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 33
  2. Πάττας (Πανευβοϊκός) 22
  3. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 19
  4. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  5. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 17
  6. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 16
  7. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 15
  8. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  9. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  10. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15
  11. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  12. Σαράπης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 14
  13. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 13
  14. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 13
  15. Μαρκάκης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 12
  16. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 12
  17. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 12
  18. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  19. Αργυρίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 5
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 4
  3. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  4. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  5. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  6. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  7. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 2
  8. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  9. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  10. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  11. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  12. Χαϊδεμένος (Μαυρομάτι) 1
  13. Τριανταφύλλου (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 1
  14. Δρόσος (Α.Ε. Καρύστου) 1
  15. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 1
  16. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 1
  17. Δεληκώστας Ν. (Αίαντας Αυλίδας) 1
  18. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 1
  19. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 1
  20. Ρήγας (Γ.Σ. Αυλίδας) 1
  21. Πάττας (Πανευβοϊκός) 1
  22. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 1

 

Σχετικά άρθρα

Ανέλαβε εκ νέου το Μαυρομάτι ο Σωτήρης Γερμανός!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-8 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

Τρεις αγωνιστικές στον Χοτζαλάρι του Απόλλωνα Χαλκίδας!

pannikolaou