B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο β’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με τα πρώτα παιχνίδια της σεζόν, μέσα από τα οποία ορισμένες ομάδες έδειξαν πως μπορούν να παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο.

Η Προοδευτική Λάρυμνας επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή της στο β’ ημίχρονο, πήρε τη νίκη απέναντι στο Σύλλα με 79-52.

Νικηφόρο ξεκίνημα για τα Μπούκαλη, που με ένα ξέσπασμα στη β’ περίοδο πήραν διαφορά ασφαλείας από τα Φάλαρα και τελικά δίκαια τη νίκη με 52-40.

O Κένταυρος ήταν καλύτερος και πήρε δίκαια το διπλό στο Δίστομο απέναντι στον Μεδεώνα με 59-78, ενώ στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Μώλος με καλάθι στο τέλος του Μακρή πήρε το διπλό στο Καρπενήσι επί του Άτλαντα με 46-48.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μπούκαλη-Φάλαρα 52-40

Μεδεών-Κένταυρος Λιβαδειάς 59-78

Προοδευτική Λαρ.-Σύλλας 79-52

Άτλας Καρπενησίου-Μώλος 46-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-23/24/10)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μπούκαλη

Σύλλας-Μεδεών

Μώλος-Προοδευτική Λάρυμνας

Άτλας Καρπενησίου-Φάλαρα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Προοδευτική Λαρ. 1 2 79-52 1-0
2 Κένταυρος Λιβ. 1 2 78-59 1-0
3 Μπούκαλη 1 2 52-40 1-0
4 Μώλος 1 2 48-46 1-0
5 Άτλας Καρπ. 1 1 46-48 0-1
6 Φάλαρα 1 1 40-52 0-1
7 Μεδεών 1 1 59-78 0-1
8 Σύλλας 1 1 52-79 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φώτου (Σύλλας) 24
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 22
  3. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 20
  4. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 17
  5. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 16
  6. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 15
  7. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.)
  8. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 13
  9. Λαΐνας Ε. (Φάλαρα) 13
  10. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 12
  11. Δημάκης Σ. (Προοδευτική) 12
  12. Κλούρας (Προοδευτική) 12
  13. Κάππας (Άτλας) 12
  14. Χόνδρος (Άτλας) 12
  15. Βλασσόπουλος (Μώλος) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φώτου (Σύλλας) 4
  2. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 2
  3. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 2
  4. Καραμέρης (Προοδευτική) 2
  5. Χράπαλος (Σύλλας) 2
  6. Καρανάϊος (Φάλαρα) 2
  7. Σταυρίδης (Μεδεών) 2
  8. Χόνδρος (Άτλας) 2
  9. Κάππας (Άτλας) 1
  10. Ευθυμίου (Μεδεών) 1
  11. Αναστασίου (Μεδεών) 1
  12. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 1
  13. Δημάκης Σ. (Προοδευτική) 1
  14. Δαραμάρας (Προοδευτική) 1
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 1
  16. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 1
  17. Βλασσόπουλος (Μώλος) 1
  18. Καλοβελώνης (Μώλος) 1

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου (photo album)

pannikolaou