B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το διήμερο 23-24 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο.

Δύο ομάδες μοιράζονται την κορυφή, οι μοναδικές που διπλασίασαν τις νίκες τους και συγκεκριμένα, ο Κένταυρος Λιβαδειάς που νίκησε τα Μπούκαλη με 65-49 και η Προοδευτική Λάρυμνας που επικράτησε μέσα στο Μώλο με 58-64.

Ο Σύλλας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας τον Μεδεώνα με 59-49, ενώ πρώτη νίκη και για τον Άτλα Καρπενησίου, που επικράτησε στο γήπεδο του απέναντι στα Φάλαρα με 48-35.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μπούκαλη 65-49

Σύλλας-Μεδεών 59-49

Μώλος-Προοδευτική Λάρυμνας 58-64

Άτλας Καρπενησίου-Φάλαρα 48-35

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-7/11)

Μπούκαλη-Σύλλας

Μεδεών-Μώλος

Προοδευτική Λάρυμνας-Άτλας Καρπενησίου

Φάλαρα-Κένταυρος Λιβαδειάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 2 4 143-108 2-0
2 Προοδ. Λάρυμνας 2 4 143-110 2-0
3 Άτλας Καρπ. 2 3 94-83 1-1
4 Μπούκαλη 2 3 101-105 1-1
5 Μώλος 2 3 106-110 1-1
6 Σύλλας 2 3 111-128 1-1
7 Φάλαρα 2 2 75-100 0-2
8 Μεδεών 2 2 108-137 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 39
  2. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 38
  3. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 36
  4. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 30
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 30
  6. Φώτου (Σύλλας) 27
  7. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 27
  8. Κάππας (Άτλας) 26
  9. Δημάκης Σ. (Προοδευτική) 22
  10. Λούβαρης (Φάλαρα) 22
  11. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 21
  12. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 19
  13. Κλούρας (Προοδευτική) 19
  14. Χόνδρος (Άτλας) 19
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 19
  16. Χράπαλος (Σύλλας) 18
  17. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 18
  18. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 18
  19. Λαΐνας Ε. (Φάλαρα) 18
  20. Αναστασίου (Μεδεών) 17
  21. Καρναχωρίτης (Μεδεών) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 5
  2. Φώτου (Σύλλας) 4
  3. Χράπαλος (Σύλλας) 3
  4. Γκούμας (Μπούκαλη) 3
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 3
  6. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 2
  7. Καραμέρης (Προοδευτική) 2
  8. Χαντζής (Σύλλας) 2
  9. Καρανάϊος (Φάλαρα) 2
  10. Μεσσήνης (Φάλαρα) 2
  11. Σταυρίδης (Μεδεών) 2
  12. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 2
  13. Χόνδρος (Άτλας) 2
  14. Κάππας (Άτλας) 2
  15. Ευθυμίου (Μεδεών) 2

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Σαν σήμερα…1 Δεκεμβρίου (2015-2020)

pannikolaou