Α ΕΣΚΑΣΕ

Νίκος Παπούλιας: ”Δεν είχαμε καθαρό μυαλό στο παιχνίδι μας”

Ο προπονητής του Απόλλωνα Λιβαδειάς Νίκος Παπούλιας σημείωσε πως η έλλειψη συγκέντρωσης στο πρώτο ημίχρονο και η ευστοχία των αντιπάλων από την περιφέρεια, έφεραν την ομάδα του πίσω στο σκορ από νωρίς.

Χαρακτήρισε την ήττα δίκαιη, μίλησε για τις απουσίες Λεοντίου, Γίτσα, ενώ αναφέρθηκε και στη δύσκολη συνέχεια με τον εντός έδρας αγώνα απέναντι στον Λοκρό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Νίκου Παπούλια:

”Στο πρώτο ημίχρονο δε δείξαμε τη συγκέντρωση που έπρεπε, αφού ο αντίπαλος ήταν ιδιαίτερα εύστοχος από τη γραμμή του τριπόντου με αποτέλεσμα να βρεθούμε από νωρίς πίσω στο σκορ, κάνοντας  λάθη που δεν επιτρέπονται για ένα τέτοιο παιχνίδι. Βελτιωθήκαμε αμυντικά στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά και τις δύο φορές που φτάσαμε τη διαφορά στους 9  πόντους, συνεχίσαμε να προσθέτουμε λάθη στη στατιστική μας  και να δίνουμε στον αντίπαλο την ευκαιρία να βάλει εύκολα καλάθια. Η ήττα ήρθε δίκαια για μας, από τη στιγμή που δεν είχαμε καθαρό μυαλό για ένα τέτοιο παιχνίδι.

Σίγουρα οι απουσίες των Γίτσα και Λεοντίου ήταν σημαντικές, αφού θα είχαμε επιπλέον λύσεις στην περιφερειακή άμυνα. Μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι το Σάββατο με τον Λοκρό στη Λιβαδειά, πρέπει να ανασυνταχτούμε γρήγορα για να έχουμε τύχη στη συνέχεια”.