ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου 66-54 (pics)

Στο τοπικό ντέρμπι του Αλιβερίου ο Αίαντας επικράτησε του Αστέρα με 66-54 και πέτυχε τη 2η του νίκη στο πρωτάθλημα παίδων, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο γ’ δεκάλεπτο.

Η ομάδα του Σαλταρίκου προηγήθηκε με 14-10 στο 10′ με τον Αστέρα να απαντά και να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 1 πόντο στο ημίχρονο (25-26). Με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση στο γ’ δεκάλεπτο και 24 πόντους συνολικά ο Αίας έκανε το 49-41 στο 30′ βάζοντας τις βάσεις για την επικράτηση, η οποία ήρθε με το τελικό 66-54.

Ο Μοιρώτσος πέτυχε 40 πόντους συμβάλλοντας τα μέγιστα στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-10, 25-26, 49-41, 66-54.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος-Φερμελής): Χαλδούπης, Μπαϊρακτάρης, Δημητρίου, Μάλλιος 2, Μοιρώτσος 40, Μπάνος 4, Ματσιάρης 2, Ρουμελιώτης 5, Γιαννούλης 4, Γανωτής, Τούρτουλας 2, Τσάλας 7.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Καψούλης): Τσελιάγκος 16, Γεωργίου, Τασσόπουλος 2, Μανουσαρίδης 10, Μέξης 2, Περήφανος, Μάστορης, Ντούρας 18, Ρέτσας 8.