ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας 77-45

Με νίκη συνέχισε την πορεία της στο πρωτάθλημα παίδων η ΑΓΕ Χαλκίδας επικρατώντας του Αίαντα Αυλίδας με 77-45 στο κλειστό Κανήθου και πετυχαίνοντας την 4η της νίκη φέτος.

Οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 20-6 στο β’ δεκάλεπτο, προηγήθηκαν με 37-17 στο ημίχρονο, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 77-45 της μαχητικής ομάδας του Αίαντα Αυλίδας.

Ο Κούτρας με 30 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Κ. Κουμαρτζάκης σημείωσε 20 πόντους.

Διαιτητές: Καλαπόδης-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 37-17, 61-31, 77-45.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος-Πανούσης): Τσαρούχας 2, Νησιώτης 4, Παπαλιόλιος 2, Στεφάνου 10, Κούτρας 30, Τζίνης 7 (2), Τριανταφύλλου 6, Γαβαλάς, Χατζηϊωάννου 2, Κοφίτσας 14, Πουλαδάκης, Τόγιας.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Δημητρίου Δ. 8, Αργυρός, Δημητρίου Ι., Κουμαρτζάκης Κ. 20, Χατζηστάμου 4, Κουμαρτζάκης Κ. 2, Αναστασόπουλος Μ., Αναστασόπουλος Σ., Τσάμπερ 9, Άνθης 2, Μπάμπουρας, Τζάνγκρα.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.