ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας 62-54

Ντέρμπι με εναλλαγές στο σκορ και με νικητή στο τέλος τον Απόλλωνα Λιβαδειάς, που επικράτησε του ΓΑΣ Άμφισσας με 62-54!

Ο Απόλλων προηγήθηκε στο ημίχρονο με 31-26, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με επιμέρους σκορ 8-23 στη γ’ περίοδο για να προσπεράσουν στο σκορ με 39-49.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ήταν η σειρά των γηπεδούχων να απαντήσουν με ένα δικό τους 23-5, για να πάρουν τελικά τη νίκη με 62-54!

Διαιτητές: Γερονικολός-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 31-26, 39-49, 62-54.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Σακελλαρίου, Αλλιάϊ 10, Γέρος 8, Τζαντζούρης 1, Κεράστας, Τσούρας, Πλιάκας 5, Παντίσκας 15, Γιαννούλης, Σαρίδης 6 (2), Κρίκος 1, Πιπινής 16.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπαθεοχάρης): Βελέντζας, Βαρκούτας 9, Κωνσταντίνου 10, Λιαράκης 23, Κοκολόγος, Κοντογεώργος, Καραπλής, Παναγιωτόπουλος 3 (1), Δελμούζος, Μαμαρέλης 2, Δελμούζος Η. 7 (1), Κατσίμπρας.