ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αναγέννηση Λαμίας-Μπούκαλη 50-62

Ντέρμπι για το πρωτάθλημα παίδων στη Λαμία, με την ομάδα των Μπούκαλη να σπάζει το αήττητο της Αναγέννησης επικρατώντας με 50-62!

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και προηγήθηκαν με 5-19 και 21-32 στο ημίχρονο, όμως η Αναγέννηση μάζεψε τη διαφορά με το σκορ στο 30′ να είναι 38-42.

Στην τελευταία περίοδο οι τυπικά φιλοξενούμενοι, με δύο εύστοχα τρίποντα από τα εφτά που σημείωσαν συνολικά, πήραν και πάλι αέρα νίκης φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 50-62.

Πρώτος σκόρερ της Αναγέννησης ο Καλάθας με 14 πόντους και από τους νικητές ο Παπαγεωργίου με 26 (3) πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-19, 21-32, 38-42, 50-62.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουϊν-Κουμπούρας Β.): Αθανασόπουλος 2, Μωϋσόγλου, Αγγελόπουλος 6 (1), Καρατζάβελος 4, Μίχος 2, Χαλεπλής 9, Καλάθας 14 (1), Αλεξόπουλος, Κεφάλας 13, Τσίκνας, Βάνι, Αγγελής.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης-Στεργίου): Αντωνόπουλος, Σπυρόπουλος, Ζούγρος, Αναγνωστόπουλος, Τριανταφύλλου, Παπαγεωργίου 26 (3), Σακκάς 11 (3), Καναβός, Καμπάς Β., Παπακώστας 11, Καμπάς Π. 14 (1).