ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Μπούκαλη-Πρωτέας Λαμίας 48-49

Μεγάλο ντέρμπι για το παιδικό πρωτάθλημα στο κλειστό της Λαμίας, με τον Πρωτέα να επικρατεί της ομάδας των Μπούκαλη με 48-49!

Αμφίρροπο το ματς, με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ και τα πάντα να κρίνονται στο φινάλε.

Ο Πρωτέας, που προερχόταν από δύο ήττες στις λεπτομέρειες με Έσπερο και Αναγέννηση Λαμίας, παρότι στην τελευταία περίοδο αγωνίστηκε χωρίς τον Κατσαούνο, προηγήθηκε με 45-48 λίγο πριν το τέλος με καλάθι του Μαδούρα.

Ο Σακκάς ισοφάρισε με τρίποντο σε 48-48 για τους τυπικά γηπεδούχους, αλλά με 1/2 βολές στα 2” για τη λήξη του Αγραφιώτη, διαμορφώθηκε το τελικό 48-49 υπέρ του Πρωτέα Λαμίας!

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 28-24, 41-35, 48-49.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης-Στεργίου): Αντωνόπουλος, Μαθούνης, Ζούγρος, Αναγνωστόπουλος 3, Τριανταφύλλου, Μαυράκης1, Παπαγεωργίου Φ. 22 (1), Σακκάς 3 (1), Καναβός, Σπυρόπουλος, Παπακώστας 4, Καμπάς 15 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μπλουχάρης): Παπαναγιώτου 6, Καραγιάννης, Σπανέας, Μελέτης 6, Κουβέλης, Αγραφιώτης 1, Κοντογιώργος 11 (1), Μαδούρας 14, Μήλιος, Κατσαούνος 10.