B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Χαλκίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 62-55

Δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε ο Απόλλων Χαλκίδας, ανεβάζοντας στροφές στο τελευταίο 10λεπτο και παίρνοντας τη νίκη απέναντι στη μαχητική Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 62-55!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι το τέλος ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ (24-28). Με τρίποντο του Ζαχαριάδη ο Απόλλων πέρασε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ στη γ’ περίοδο για να πάει το ματς στον πόντο (41-41).

Στο τελευταίο 10λεπτο, ο Απόλλων πήρε το προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας τελικά στην πρώτη νίκη στη σεζόν με 62-55.

Πρώτοι σκόρερς των νικητών οι μικροί Αποστολάτος, Ζαχαριάδης και ο έμπειρος Μητρόπουλος και από τη Δόξα Σαράπης, Μαρκάκης και Γεωργουσόπουλος.

Διαιτητές: Αποστόλου-Νικολιάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-8, 24-28, 41-41, 62-55.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Σταματίου 4, Τζάνος 3 (1), Μητρόπουλος 15 (1), Τσώκος 5, Ζαχαριάδης 15 (2), Αποστολάτος 16 (2), Προκοπάκης, Μήλος 4.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Στυλιαράς 4, Αναγνώστου, Τριανταφύλλου 3 (1), Σαράτσης 2, Γεωργουσόπουλος 13, Καραπετάκος 2, Φλώρος 5, Μαρκάκης 12, Σαράπης 14.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album από τον αγώνα.