B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας-Μεδεών 59-49

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον Σύλλα, που επικράτησε στο κλειστό της Αιδηψού του Μεδεώνα, με 59-49.

Οι γηπεδούχοι, με πολύ καλή άμυνα μετά την πρώτη περίοδο, ξέφυγαν στο σκορ για να κλείσουν το ημίχρονο στο +18 (31-13).

Ο Μεδεών που από την πλευρά του ήταν πολύ άστοχος, δεν μπόρεσε να ακολουθήσει στο σκορ, παρά να μαζέψει τη διαφορά στην τελευταία περίοδο, για να τελειώσει ο αγώνας με 59-49 υπέρ των γηπεδούχων.

Από τον Σύλλα, πρώτοι σκόρερς οι Πρέγκα και Χαντζής και από τον Μεδεώνα, που μέχρι στιγμής έχει 0/2 στο πρωτάθλημα, ο Ηλίας Ευθυμίου με 17 πόντους.

Διαιτητές:- Κατσέλη-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-7, 31-13, 49-30, 59-49.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης Θ.-Παπαργυρόπουλος): Τσαλλάϊ, Κουτσουμπάκης 5 (1), Φακίτσας 3, Χράπαλος 9 (1), Φώτου 3, Πρένγκα 14, Χαντζής 11 (2), Πολίτης 5 (1), Αγαπητός 7, Αγκόλλι, Κυριάκου 2, Σαββόπουλος.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Αναστασίου 10, Παπαθεοδώρου, Κόλλιας 6 (1), Σωτηρίου, Σταυρίδης 4, Αριδάς 3, Ευθυμίου 17 (1), Καρναχωρίτης 9.