ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άρης Αμφίκλειας-Κένταυρος Λιβαδειάς 69-96

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς πέρασε νικηφόρα από την Αμφίκλεια κερδίζοντας τον Άρη με 69-69, σε ένα πολύ καλό ματς και από τις δύο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά ασφαλείας στη β’ περίοδο όταν με επιμέρους σκορ 16-35 ξέφυγαν στο ημίχρονο με 33-54.

Ο Μωράκης από τους γηπεδούχους πέτυχε 36 πόντους, ενώ ο Πανουργιάς από τον Κένταυρο 43!

Διαιτητές: Γερονικολός-Χριστοδούλου Σπ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 16-35, 16-23, 20-19.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μώρος): Αυγερινάκος, Ζογράφος 1, Ντερβισάϊ, Χλωμίσιος 6, Μωράκης 36 (3), Πιπέρας 13 (2), Ρούσι, Κακάβας, Μπάτσος 13.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Κατσαρός 30 (2), Σώκος 8 (1), Παλέτας 2, Ψιλόπουλος, Κούτρας 2, Παππάς, Βαρουξής 11, Παπαθανασίου, Πανουργιάς 43 (1), Λαζινός.