ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άτλας Καρπενησίου-Έσπερος Λαμίας 57-71

Ο Έσπερος Λαμίας διατήρησε το αήττητο στον στ’ όμιλο των εφήβων, κερδίζοντας το μεσημέρι της Κυριακής στο Καρπενήσι, τον Άτλα με 57-71.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ο Αθ. Χαρίλας που σημείωσε 33 πόντους με 8 τρίποντα (!), ενώ συνολικά ο Έσπερος βρήκε το στόχο 10 φορές από τη γραμμή του τριπόντου!

Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο όταν ο Άτλας προηγήθηκε με 29-27, αλλά στη γ’ περίοδο ο Έσπερος με επιμέρους σκορ 11-26 πήρε διαφορά ασφαλείας για να πάρει τη νίκη με τελικό σκορ 57-71.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-23, 29-27, 40-53, 57-71.

ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (Λερογιάννης-Δόσης): Τσιγαρίδας 10 (2), Σταμούλης, Κοκοτίνης 10, Μόκκας 6, Μπακατσιάς 2, Τριανταφυλλόπουλος 3, Κατσαρός 12 (2), Ελεζάϊ 6, Δροσίνης 4, Κατσιαρής, Μάκκας 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μ.): Αργύρης, Μωϋσογλου 17 (1), Καραναστάσης, Αλεξίου, Χαρίλας Δ. 9 (1), Χαρίλας Αθ. 33 (8), Πιλάτος 5 (1), Καλντής, Μαντανίκας, Κύρκος 2, Λεμονής 1, Ντεμάϊ 4.