FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (7η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Λοκρός 6-9 (6′), 11-18 (10′), 11-26 (13′), 15-31(15΄), 23-40 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 31-40 (22΄), 41-48 (27΄), 48-54 (30΄), 54-60 (34΄), 60-67 (38΄), 61-73(39΄), 61-76 ΤΕΛΙΚΟ

Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς 7-2 (5′), 9-11 (9′), 13-15 (10′), 21-24 (15΄), 23-27 (18΄), 28-30 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 30-33 (23΄), 41-41 (28΄), 47- 41(30΄), 54-48 (34΄), 56-49 (37΄), 56-58 ΤΕΛΙΚΟ

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου 8-0 (3′), 14-6 (6′), 21-8 (10′), 24-16 (12΄), 29-21 (15΄), 37-35 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 40-35 (22΄), 52-44 (26΄), 57-51 (30΄), 66-58 (36΄), 70-60 (38΄), 74-65 ΤΕΛΙΚΟ

Μαλεσίνα-Άρης Αμφίκλειας 4-0 (3′), 9-13 (7′), 11-20 (10′), 18-29 (15΄), 29-34 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-42 (25΄), 50-50 (30΄), 57-55 (35΄), 67-60 ΤΕΛΙΚΟ

Αλίαρτος-ΓΑΣ Βασιλικού 1-3 (3′), 7-9 (6′), 11-19 (7′), 11-24 (8′), 11-26 (9′), 12-28 (10′), 16-29 (13΄), 21-36 (16΄), 22-39 (17΄), 27-42 (19΄), 29-44 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-54 (27΄), 45-63 (30΄), 49-68 (36΄), 52-73 (38΄), 56-76 ΤΕΛΙΚΟ

Κονίστρες-Άρης Θήβας 6-8 (4′), 12-14 (8′), 15-23 (10′), 24-27 (14΄), 32-33 (17΄), 34-39 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ΄), 34-43 (21΄), 44-49 (26΄), 48-54 (30΄), 50-59 (33΄), 52-67 (36΄), 61-70 (39΄), 61-72 ΤΕΛΙΚΟ

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας 53-56

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 14-10 (6′), 27-28 (10′), 33-33 (12΄), 41-44 (16΄), 50-55 (19΄), 52-55 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 64-59 (24΄), 73-70 (28΄), 81-74 (32΄), 83-74 (34΄), 83-76 (35΄ ΔΙΑΚΟΠΗ), 96-81 ΤΕΛΙΚΟ

Συνέχεια στο συναρπαστικό φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή σήμερα της 7ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων από τα 6 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή έγινε χθες με το ντέρμπι Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας 53-56, με τη συνέχεια σήμερα να περιλαμβάνει 6 σπουδαίες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη τους μέσα από το Stereabasket.gr

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Λοκρός (Σκαλτσής-Ραχιώτης ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς (Σπυρόπουλος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου (Χουγιάζος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Άρης Αμφίκλειας (Ντάνος-Τσάλας Ι.)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-ΓΑΣ Βασιλικού (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Άρης Θήβας (Χαϊνά-Τσάλας Γ.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 6 12 471-379 6-0
2 ΓΑΣ Άμφισσας 7 12 500-460 5-2
3 Άρης Θήβας 6 11 437-419 5-1
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 6 11 390-335 5-1
5 Γ.Σ. Ιτέας 7 10 408-417 3-4
6  ΓΑΣ Βασιλικού 6 9 381-361 3-3
7 Κονίστρες 6 9 321-337 3-3
8 Απόλλων Λιβ. 6 9 377-410 3-3
9 Αλίαρτος 6 8 392-391 2-4
10 Κάδμος 6 8 407-412 2-4
11 Άρης Αμφίκλειας 6 8 355-393 2-4
12 Πρωτέας Σχημ. 6 7 395-404 1-5
13 Μαλεσίνα 5 6 272-322 1-4
14 Αστέρας Αλιβερίου 5 6 278-344 1-4

Στη βαθμολογία συμπεριλαμβάνεται και ο χθεσινός αγώνας Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας 53-56.

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Στις 4 μ.μ. ΓΑΣ Άμφισσας-ΓΑΣ Βασιλικού λόγω παγετού!

pannikolaou

Σαν σήμερα…28 Ιανουαρίου (2016-2021)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou