B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β΄ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής)

Με τον εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής μεταξύ Σύλλα Αιδηψού-Κένταυρου Λιβαδειάς συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον β’ όμιλο, με την ομάδα του Μάρκου να επικρατεί με 54-65, φτάνοντας την Προοδευτική Λάρυμνας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το επόμενο Σαββατοκύριακο 4-5 Δεκεμβρίου, το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής, ενώ η άλλη αναμέτρηση που εκκρεμεί, επίσης από την 4η αγωνιστική, Μώλος-Μπούκαλη, θα διεξαχθεί στις 12 Δεκεμβρίου, ημερομηνία κατά την οποία ο β’ όμιλος έχει προγραμματισμένο ρεπό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς 54-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-4 & 5/12)

Προοδευτική Λάρυμνας-Μπούκαλη

Μεδεών-Φάλαρα

Άτλας Καρπενησίου-Κένταυρος Λιβαδειάς

Μώλος-Σύλλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Προοδ. Λάρυμνας 5 10 364-281 5-0
2 Κένταυρος Λιβ. 5 10 330-250 5-0
3 Μπούκαλη 4 7 235-183 3-1
4 Μεδεών 5 7 314-327 2-3
5 Σύλλας 5 7 271-315 2-3
6 Άτλας Καρπ. 5 6 257-309 1-4
7 Μώλος 4 5 201-236 1-3
8 Φάλαρα 5 5 217-288 0-5
*Μώλος, Μπούκαλη έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 121
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 97
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 87
  4. Φώτου (Σύλλας) 72
  5. Λούβαρης (Φάλαρα) 61
  6. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 60
  7. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 56
  8. Κλούρας (Προοδευτική) 55
  9. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 55
  10. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 51
  11. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 50
  12. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 49
  13. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 47
  14. Αναστασίου (Μεδεών) 46
  15. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 45
  16. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 44
  17. Καλοβελώνης (Μώλος) 43
  18. Βλασσόπουλος (Μώλος) 43
  19. Χράπαλος (Σύλλας) 43
  20. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 12
  2. Φώτου (Σύλλας) 11
  3. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 9
  4. Σιότροπος (Μεδεών) 9
  5. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 8
  6. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 7
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 7
  8. Χράπαλος (Σύλλας) 6
  9. Γκούμας (Μπούκαλη) 6
  10. Σταυρίδης (Μεδεών) 6
  11. Καλοβελώνης (Μώλος) 5
  12. Χαντζής (Σύλλας) 5
  13. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 4
  14. Δαραμάρας (Προοδευτική) 4
  15. Αναστασίου (Μεδεών) 4
  16. Βλασσόπουλος (Μώλος) 4
  17. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 4
  18. Καραμέρης (Προοδευτική) 3
  19. Ντινόπουλος (Μεδεών) 3
  20. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  21. Λούβαρης (Φάλαρα) 3
  22. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 3

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou

Σήμερα το απόγευμα ο ορισμός διαιτησίας στα τοπικά πρωταθλήματα

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-30 Ιανουαρίου)

pannikolaou