B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Δύο ομάδες συνεχίζουν αήττητες στο β’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΣΕ μετά την ολοκλήρωση και της 4ης αγωνιστικής, με την ΑΓΕ Χαλκίδας και τον Απόλλωνα Χαλκίδας, που παίζουν αντίπαλοι την επόμενη αγωνιστική, να βρίσκονται στο 4-0.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, έβαλε τις βάσεις για να φύγει τελικά με μια εύκολη νίκη από την έδρα του Α.Ε. Καρύστου, με 67-81.

Ο Απόλλων Χαλκίδας με πρωταγωνιστή τον Τομαρά που πέτυχε 35 (8) πόντους νίκησε εύκολα τον Πανευβοϊκό με 95-59.

Στο ντέρμπι της Αυλίδας, ο Αίαντας νίκησε με 58-53 τον Γυμναστικό πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Τέλος, στο κλειστό της Αρτάκης η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων νίκησε το Μαυρομάτι με 78-51 πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αίαντας Αυλίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 58-53

Α.Ε. Καρύστου-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-81

Απόλλων Χαλκίδας-Πανευβοϊκός 95-59

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Μαυρομάτι 78-51

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-27 & 28/11)

Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

Πανευβοϊκός-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

Μαυρομάτι-Αίαντας Αυλίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 8 370-217 4-0
2 Απόλλων Χαλκ. 4 8 313-248 4-0
3 Γ.Σ. Αυλίδας 4 7 257-227 3-1
4 Α.Ε. Καρύστου 4 6 271-275 2-2
5 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 4 5 253-265 1-3
6 Πανευβοϊκός 4 5 246-279 1-3
7 Αίαντας Αυλίδας 4 5 216-289 1-3
8 Μαυρομάτι 4 4 212-338 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 83
  2. Πάττας (Πανευβοϊκός) 75
  3. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 73
  4. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 68
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 66
  6. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 63
  7. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 56
  8. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 56
  9. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 54
  10. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 54
  11. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 54
  12. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 50
  13. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 48
  14. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 48
  15. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 46
  16. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 42
  17. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 41
  18. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 40
  19. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 39
  20. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 38

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  4. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  5. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  6. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 10
  7. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 10
  8. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 7
  9. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 7
  10. Πάττας (Πανευβοϊκός) 7
  11. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 7
  12. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 7
  13. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 6
  14. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  15. Κόλα (Μαυρομάτι) 5
  16. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  17. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 4
  18. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 4

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Σαν σήμερα…1 Δεκεμβρίου (2015-2020)

pannikolaou