B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά από 15 μέρες για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας όσο αφορά το β’ όμιλο, με την Προοδευτική Λάρυμνας και τον Κένταυρο Λιβαδειάς να συνεχίζουν αήττητοι!

Η ομάδα της Λάρυμνας νίκησε στην έδρα της τον Άτλα Καρπενησίου με 76-53 ενώ ο Κένταυρος πέρασε από το κλειστό της Λαμίας κερδίζοντας τα Φάλαρα με 38-50.

Ο Μεδεών πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με ανατροπή τον Μώλο με 54-45 ενώ τα Μπούκαλη επικράτησαν εύκολα του Σύλλα με 63-37.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μπούκαλη-Σύλλας 63-37

Μεδεών-Μώλος 54-45

Προοδευτική Λάρυμνας-Άτλας Καρπενησίου 76-53

Φάλαρα-Κένταυρος Λιβαδειάς 38-50

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-13 & 14/11)

Μώλος-Μπούκαλη

Άτλας Καρπενησίου-Μεδεών

Προοδευτική Λάρυμνας-Φάλαρα

Σύλλας Αιδηψού-Κένταυρος Λιβαδειάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 3 6 193-146 3-0
2 Προοδ. Λάρυμνας 3 6 219-163 3-0
3 Μπούκαλη 3 5 164-142 2-1
4 Άτλας Καρπ. 3 4 147-159 1-2
5 Μώλος 3 4 151-164 1-2
6 Μεδεών 3 4 162-182 1-2
7 Σύλλας 3 4 148-191 1-2
8 Φάλαρα 3 3 113-150 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 61
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 54
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 54
  4. Καλοβελώνης (Μώλος) 43
  5. Φώτου (Σύλλας) 40
  6. Λούβαρης (Φάλαρα) 36
  7. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 36
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 35
  9. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 35
  10. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 33
  11. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 33
  12. Βλασσόπουλος (Μώλος) 30
  13. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 29
  14. Κλούρας (Προοδευτική) 28
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 27
  16. Χόνδρος (Άτλας) 27
  17. Κάππας (Άτλας) 26
  18. Σεργιανάϊ (Άτλας) 26
  19. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 24
  20. Δημάκης Σ. (Προοδευτική) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 7
  2. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 6
  3. Φώτου (Σύλλας) 6
  4. Γκούμας (Μπούκαλη) 5
  5. Ευθυμίου (Μεδεών) 5
  6. Καλοβελώνης (Μώλος) 5
  7. Ντινόπουλος (Μεδεών) 3
  8. Σταυρίδης (Μεδεών) 3
  9. Βλασσόπουλος (Μώλος) 3
  10. Καραμέρης (Προοδευτική) 3
  11. Χράπαλος (Σύλλας) 3
  12. Χαντζής (Σύλλας) 3
  13. Κλούρας (Προοδευτική) 3
  14. Σεργιανάϊ (Άτλας) 3
  15. Δαραμάρας (Προοδευτική) 3

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου (photo album)

pannikolaou

Video από την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (27-28 Νοεμβρίου)

pannikolaou