B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Η 4η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο ήταν…κουτσουρεμένη, καθώς μόλις τα δύο από τα προγραμματισμένα παιχνίδια, διεξήχθησαν κανονικά!

Ο Μώλος, λόγω τριών επιβεβαιωμένων κρουσμάτων κορωνοϊού ζήτησε και πήρε αναβολή για τον αγώνα με τα Μπούκαλη, ενώ μεσοβδόμαδα είχε αναβληθεί και ο αγώνας Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς.

Στους δύο αγώνες που έγιναν, ο Μεδεών με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ηλία Ευθυμίου που πέτυχε 36 πόντους πέρασε από το Καρπενήσι κερδίζοντας τον Άτλα με 69-79, ενώ η Προοδευτική Λάρυμνας νίκησε τα Φάλαρα με 69-45.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μώλος-Μπούκαλη αναβλήθηκε

Άτλας Καρπενησίου-Μεδεών 69-79

Προοδευτική Λάρυμνας-Φάλαρα 69-45

Σύλλας Αιδηψού-Κένταυρος Λιβαδειάς αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-20 & 21/11)

Μπούκαλη-Άτλας Καρπενησίου

Μεδεών-Προοδευτική Λάρυμνας

Φάλαρα-Σύλλας

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μώλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Προοδ. Λάρυμνας 4 8 288-208 4-0
2 Κένταυρος Λιβ. 3 6 193-146 3-0
3 Μεδεών 4 6 241-251 2-2
4 Μπούκαλη 3 5 164-142 2-1
5 Άτλας Καρπ. 4 5 216-238 1-3
6 Μώλος 3 4 151-164 1-2
7 Σύλλας 3 4 148-191 1-2
8 Φάλαρα 4 4 158-219 0-4
*Σύλλας, Κένταυρος Λιβαδειάς, Μώλος, Μπούκαλη έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 97
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 76
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 70
  4. Σεργιανάϊ (Άτλας) 50
  5. Λούβαρης (Φάλαρα) 44
  6. Καλοβελώνης (Μώλος) 43
  7. Φώτου (Σύλλας) 40
  8. Κλούρας (Προοδευτική) 38
  9. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 36
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 35
  11. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 35
  12. Δημάκης Σ. (Προοδευτική) 34
  13. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 33
  14. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 33
  15. Κάππας (Άτλας) 33
  16. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 32
  17. Σταυρίδης (Μεδεών) 31
  18. Βλασσόπουλος (Μώλος) 30
  19. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 29
  20. Χόνδρος (Άτλας) 29

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 10
  2. Σεργιανάϊ (Άτλας) 7
  3. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 7
  4. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 6
  5. Φώτου (Σύλλας) 6
  6. Γκούμας (Μπούκαλη) 5
  7. Σταυρίδης (Μεδεών) 5
  8. Καλοβελώνης (Μώλος) 5
  9. Σιότροπος (Μεδεών) 4
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 4
  11. Δαραμάρας (Προοδευτική) 4
  12. Ντινόπουλος (Μεδεών) 3
  13. Βλασσόπουλος (Μώλος) 3
  14. Καραμέρης (Προοδευτική) 3
  15. Χράπαλος (Σύλλας) 3
  16. Χαντζής (Σύλλας) 3
  17. Κάππας (Άτλας) 3
  18. Λούβαρης (Φάλαρα) 3

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου (photo album)

pannikolaou

Video από την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (27-28 Νοεμβρίου)

pannikolaou