B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική)

Για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΣΕ στο β’ όμιλο, η Προοδευτική Λάρυμνας και ο Κένταυρος Λιβαδειάς διατήρησαν το αήττητο, σε μια αγωνιστική που ”έκρυβε” ένα μεγάλο ματς στο Δίστομο!

Εκεί, ο Μεδεών ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 39′ για να κάνει τελικά την ανατροπή στο φινάλε η Προοδευτική κατακτώντας τη νίκη με 73-76.

Ο Κένταυρος αντίθετα, είχε ευκολότερο έργο κερδίζοντας τον Μώλο με 72-50.

Νίκη για την ομάδα των Μπούκαλη, η τρίτη φέτος, αυτή τη φορά απέναντι στον Άτλα Καρπενησίου με το ευρύ 71-41.

Ο Σύλλας με καλή εμφάνιση του Σάββατο επιβλήθηκε δίκαια στο κλειστό της Λαμίας με 59-69 απέναντι στα Φάλαρα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μπούκαλη-Άτλας Καρπενησίου 71-41

Μεδεών-Προοδευτική Λάρυμνας 73-76

Φάλαρα-Σύλλας 59-69

Κένταυρος Λιβαδειάς-Μώλος 72-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-4 & 5/12)

Προοδευτική Λάρυμνας-Μπούκαλη

Μεδεών-Φάλαρα

Άτλας Καρπενησίου-Κένταυρος Λιβαδειάς

Μώλος-Σύλλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Προοδ. Λάρυμνας 5 10 364-281 5-0
2 Κένταυρος Λιβ. 4 8 265-196 4-0
3 Μπούκαλη 4 7 235-183 3-1
4 Μεδεών 5 7 314-327 2-3
5 Σύλλας 4 6 217-250 2-2
6 Άτλας Καρπ. 5 6 257-309 1-4
7 Μώλος 4 5 201-236 1-3
8 Φάλαρα 5 5 217-288 0-5
*Σύλλας, Κένταυρος Λιβαδειάς, Μώλος, Μπούκαλη έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 121
  2. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 97
  3. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 87
  4. Φώτου (Σύλλας) 64
  5. Λούβαρης (Φάλαρα) 61
  6. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 56
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 55
  8. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 50
  9. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 47
  10. Αναστασίου (Μεδεών) 46
  11. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 45
  12. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 44
  13. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 44
  14. Καλοβελώνης (Μώλος) 43
  15. Βλασσόπουλος (Μώλος) 43
  16. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 40
  17. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 40
  18. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 39
  19. Σταυρίδης (Μεδεών) 38
  20. Γκούμας (Μπούκαλη) 37
  21. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου ) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ευθυμίου (Μεδεών) 12
  2. Φώτου (Σύλλας) 10
  3. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 9
  4. Σιότροπος (Μεδεών) 9
  5. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 8
  6. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 7
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 7
  8. Γκούμας (Μπούκαλη) 6
  9. Σταυρίδης (Μεδεών) 6
  10. Καλοβελώνης (Μώλος) 5
  11. Χόνδρος (Άτλας Καρπενησίου) 4
  12. Δαραμάρας (Προοδευτική) 4
  13. Αναστασίου (Μεδεών) 4
  14. Βλασσόπουλος (Μώλος) 4
  15. Καραμέρης (Προοδευτική) 3
  16. Χράπαλος (Σύλλας) 3
  17. Ντινόπουλος (Μεδεών) 3
  18. Χαντζής (Σύλλας) 3
  19. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου) 3
  20. Λούβαρης (Φάλαρα) 3
  21. Τσουκαλάς (Φάλαρα) 3
  22. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 3

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Οι αλλαγές στο πρόγραμμα αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ (4-5/12)

pannikolaou

Σαν σήμερα…1 Δεκεμβρίου (2015-2020)

pannikolaou