Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Πάνε για την έκπληξη! (5η αγωνιστική)

Μια ακόμα Κυριακή με δύσκολες αποστολές για της ομάδες της Περιφέρειας που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, σε μια αγωνιστική που αναμένεται με ενδιαφέρον και στους δύο ομίλους.

Στον 2ο όμιλο, ο Τελεθριακός υποδέχεται τον Ίκαρο Καλλιθέας με απουσίες βασικών παικτών, έχοντας δύσκολο έργο απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος που έχει στόχο την άνοδο στη Β΄Εθνική.

Στον 4ο όμιλο, η Αναγέννηση Λαμίας ταξιδεύει στους Σοφάδες, για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα που είναι ιδιαίτερα δυνατή στο γήπεδό της. Στόχος της ομάδας του Κουμπούρα είναι να επιβάλει το ρυθμό της και αν μπορέσει, να πάρει μια νίκη, που αν επιτευχθεί, θα μετράει διπλά!

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής σε 2ο και 4ο όμιλο καθώς και οι διαιτητές:

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Μυτιλήνης 17.00 Παπάδος Γέρας-Μίλων Γεράνιος-Καψιώχας (Τσεκούρας)

Ιστιαίας 14.00 Τελεθριακός-Ίκαρος Καλλιθέας Καραμπιτσάκος-Χρόνης (Αλεξίου)

Χίου 16.00 ΦΟ Βροντάδου-Πορφύρας Αργυρούδης-Τζαγκατζής (Μάρης)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Δάφνη Ραχιώτης-Ανδρεόπουλος (Φαλούκας)

Ο αγώνας Κορωπί – Βούρειος ΑΟΛ αναβλήθηκε

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγριάς 17.00 Αγριά-Αμπελώνας 1986 Πιτσίλκας-Χρυσάφης (Γκουντέλιας)

Σοφάδων 17.00 Σοφάδες-Αναγέννηση Λαμίας Μπούγλος Ι.-Αβραμίδου (Τέγα)

ΕΑΝΚΙ 17.00 Σπάρτακος Ιωαννίνων-Τρίκαλα Τζιοπάνος Γ.-Μπιτσιντζάνος (Τσιγγέλης)

Αερογέφυρας 17.00 Αγρίνιο-Αλμυρός Λιόνας-Πλέγας (Πατσαντζόπουλος)

Ι.Πατάκης 17.00 ΑΣ Νίκαια 2012-Αχέρων Καναλακίου Μπούγλος Ι.-Δημητρόπουλος Κ. (Βαρνάς)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Δάφνη 4 8 352-287 4-0
2 Μίλωνας 4 8 330-252 4-0
3 Βούρειος Χίου 4 8 299-269 4-0
4 Ίκαροι Καλλ. 4 7 347-303 3-1
5 Τελεθριακός 4 5 274-319 1-3
6 Πικέρμι 4 5 274-279 1-3
7 Παπάδος Γέρας 4 5 199-254 1-3
8 Κορωπί 3 4 209-219 1-2
9 Βροντάδου 4 4 298-365 0-4
10 Πορφύρας 3 3 209-244 0-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Σπάρτακος Ιωανν. 4 8 356-242 4-0
2 Τρίκαλα 4 8 297-229 4-0
3 Αλμυρός 4 7 297-272 3-1
4 Γ.Σ. Αγριάς 4 6 275-262 2-2
5 Αμπελώνας 4 6 257-286 2-2
6 Γ.Σ. Σοφάδων 4 6 297-295 2-2
7 Αναγ. Λαμίας 4 5 250-309 1-3
8 Γ.Ε. Αγρινίου 4 5 239-297 1-3
9 Καναλάκι 4 5 248-292 1-3
10 Α.Σ. Νίκαιας 4 4 269-301 0-4

 

Σχετικά άρθρα

Χιονισμένο τοπίο το κλειστό Ιστιαίας! (pics)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (9η αγωνιστική)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (9η αγωνιστική)

pannikolaou