B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Με Β’ ΕΣΚΑΣΕ το…κύριο πιάτο του Σαββατοκύριακου!

Η Α’ ΕΣΚΑΣΕ μετά από αγωνιστικές έχει το πρώτο προγραμματισμένο ρεπό, οπότε το ενδιαφέρον όσο αφορά τις τοπικές κατηγορίες, επικεντρώνεται το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, το οποίο συνεχίζεται με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους.

Στον α’ όμιλο, το πρόγραμμα περιλαμβάνει σήμερα τρεις αγώνες, που αναμένονται με μεγάλο ενδιαφέρον.

Στην Κάρυστο το Αθλητικό Εργαστήρι που είναι ισχυρό φέτος, υποδέχεται το φαβορί του ομίλου, την ΑΓΕ Χαλκίδας, στην πρώτη επικίνδυνη έξοδο που επιχειρεί φέτος.

Τοπικό ντέρμπι και στην Αυλίδα, με τον τυπικά γηπεδούχο Αίαντα να αντιμετωπίζει τον Γυμναστικό, με τις δύο ομάδες να έχουν ακριβώς αντίθετη πορεία μέχρι στιγμής, χωρίς αυτό να σημαίνει πως υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί σε ένα τοπικό ντέρμπι.

Στην Κάνηθο ο Απόλλων Χαλκίδας υποδέχεται τον Πανευβοϊκό με τους γηπεδούχους να είναι το φαβορί της αναμέτρησης, ενώ το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής κλείνει αύριο με τον αγώνα Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Μαυρομάτι στο κλειστό της Αρτάκης.

Στο β’ όμιλο, το πρόγραμμα ανοίγει σήμερα χρονικά στο Καρπενήσι, με τον Άτλα να υποδέχεται στις 2 μ.μ. τον Μεδεώνα σε ένα αγώνα που αναμένεται αμφίρροπος, ενώ στις 6 μ.μ. η Προοδευτική Λάρυμνας είναι το φαβορί απέναντι στα Φάλαρα.

Την Κυριακή ο Μώλος, που το αίτημα του δεν έγινε δεκτό για αναβολή του αγώνα λόγω κρουσμάτων covid στην περιοχή, θα υποδεχθεί τα Μπούκαλη ενώ αναβλήθηκε ο αγώνας Σύλλας-Κένταυρος Λιβαδειάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου και στους δύο ομίλους:

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

18:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-Γ.Σ. Αυλίδας (Χατζής-Αποστόλου)

17:00 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-ΑΓΕ Χαλκίδας (Τσάλας Ι.-Εκιτζίδης)

18:30 Κλειστό Κανήθου Απόλλων Χαλκίδας-Πανευβοϊκός (Χουγιάζος-Χαϊνά)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου Προοδευτική Λάρυμνας-Φάλαρα (Καραμπιτσάκος-Κατσέλη)

14:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας Καρπενησίου-Μεδεών (Πατάγιας-Χουσιάδας)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

18:00 Κλειστό Αρτάκης Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Μαυρομάτι (Κάλφα-Καλαπόδης)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

18:00 Κλειστό Μώλου Μώλος-Μπούκαλη (Ζαφείρη-Χουσιάδας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 6 289-150 3-0
2 Γ.Σ. Αυλίδας 3 6 204-169 3-0
3 Απόλλων Χαλκ. 3 6 218-189 3-0
4 Α.Ε. Καρύστου 3 5 204-194 2-1
5 Πανευβοϊκός 3 4 187-184 1-2
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 3 3 175-214 0-3
7 Αίαντας Αυλίδας 3 3 158-236 0-3
8 Μαυρομάτι 3 3 161-260 0-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 3 6 193-146 3-0
2 Προοδ. Λάρυμνας 3 6 219-163 3-0
3 Μπούκαλη 3 5 164-142 2-1
4 Άτλας Καρπ. 3 4 147-159 1-2
5 Μώλος 3 4 151-164 1-2
6 Μεδεών 3 4 162-182 1-2
7 Σύλλας 3 4 148-191 1-2
8 Φάλαρα 3 3 113-150 0-3

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε. Καρύστου (photo album)

pannikolaou

Video από την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (27-28 Νοεμβρίου)

pannikolaou