FEATURED ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα Νεανίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική 30-31/10)

Το πρωτάθλημα Νεανίδων, που διεξάγεται σε δύο ομίλους, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 30-31 Οκτωβρίου, με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής και την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος.

Δείτε παρακάτω τις βαθμολογίες και τις σκόρερς των ομάδων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος 55-54

Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου 21-82

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-14/11/21)

Αίας Αλιβερίου-Κάδμος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 4 8 4-0 270-130
2 ΚΑΔΜΟΣ 4 7 3-1 264-151
3 ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4 6 2-2 194-161
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4 5 1-3 138-168
5 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4 4 0-4 65-322

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 89
  2. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 60
  3. Μπόβαλη Ι. (Κάδμος) 58
  4. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 55
  5. Μιλλεούνη (Κάδμος) 53
  6. Αγγελή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 51
  7. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 42
  8. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 40
  9. Μπάτσαρη (Κάδμος) 30
  10. Ιωάννου (Αστέρας Αλιβερίου) 29
  11. Ροποτού (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 25
  12. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 25
  13. Μπόβαλη Ε. (Κάδμος) 24
  14. Καλπούζου (Κάδμος) 24
  15. Μαυρίδου (Κάδμος) 21
  16. Δούκα (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 20
  17. Χουλιαρά Δ. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 19
  18. Τσομώκου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 17
  19. Ταυλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 16
  20. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καρακικέ (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  2. Ρούσσου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  3. Ταυλαρίδου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  4. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  5. Πολυτήρα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  6. Μαυρίδου (Κάδμος) 2
  7. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 2
  8. Χουλιαρά Α. (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  9. Μπάτσαρη (Κάδμος) 1
  10. Μιλλεούνη (Κάδμος) 1
  11. Μπόβαλη (Κάδμος) 1
  12. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

ΓΑΣ Άμφισσας-Έσπερος Λαμίας 62-41

Σύλλας-Απόλλων Λιβαδειάς 30-36

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-14/11/21)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας

Άρης Θήβας-Απόλλων Λιβαδειάς

Ρεπό: ΓΑΣ Άμφισσας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 4 8 4-0 205-116
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 4 6 2-2 197-203
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 3 4 1-2 157-178
4 ΣΥΛΛΑΣ 3 4 1-2 92-122
5 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 4 4 1-3 145-177

*Ο Άρης Θήβας έχει ένα μηδενισμό. Έσπερος Λαμίας και Σύλλας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 66
  2. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 60
  3. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 54
  4. Καλτσά Αλεξ. (Έσπερος Λαμίας) 48
  5. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 44
  6. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 41
  7. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 39
  8. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 38
  9. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 33
  10. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 32
  11. Δάφνη Μ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 31
  12. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 25
  13. Γεωργίου (Άρης Θήβας) 24
  14. Παπουτσή (Απόλλων Λιβαδειάς) 20
  15. Λούμη Θ. (Σύλλας) 20
  16. Καραμέρη (ΓΑΣ Άμφισσας) 16
  17. Ντάλλη (Έσπερος Λαμίας) 16
  18. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λίβα (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  2. Ξενοκώστα Ι. (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  3. Καλτσά Μαρ. (Έσπερος Λαμίας) 4
  4. Καραηλιά (ΓΑΣ Άμφισσας) 3
  5. Λούμη Θ. (Σύλλας) 3
  6. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 2
  7. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 1
  8. Οικονομάκη (Άρης Θήβας) 1
  9. Κιούση (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  10. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  11. Σουλιάδη (Σύλλας) 1
  12. Κυργιώργη (Σύλλας) 1
  13. Παπακοσμά (Σύλλας) 1
  14. Καραγιάννη Μ.Β. (ΓΑΣ Άμφισσας) 1
  15. Ταμπάκη (ΓΑΣ Άμφισσας) 1

Σχετικά άρθρα

Video από την 7η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (27-28 Νοεμβρίου)

pannikolaou

Σαν σήμερα…29 Νοεμβρίου (2015-2020)

pannikolaou