B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Προοδευτική Λάρυμνας-Άτλας Καρπενησίου 76-53

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε η Προοδευτική Λάρυμνας, που ξεπέρασε εύκολα και το εμπόδιο του Άτλα Καρπενησίου, επικρατώντας με 76-53.

Η ομάδα του Ιωακείμ πήρε καθαρό προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο όταν και προηγήθηκε με 25-9, ενώ έκλεισε το ημίχρονο στο +14 (35-21).

Ο αγώνας κύλησε στο ίδιο τέμπο και στη συνέχεια με την ομάδα της Λάρυμνας να φτάνει δίκαια στη νίκη με τελικό σκορ 76-53.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Τσόκανος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-9, 35-21, 56-33, 76-53.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ (Ιωακείμ): Καραμέρης 3 (1), Μαρτίνος Κ. 3 (1), Παπακωνσταντίνου 12 (2), Δάρρας 16 (1), Φωτητζόγλου 18 (1), Ρομπόκας 2, Δημάκης 2, Θεοδώρου 2, Κλούρας 9 (2), Δαραμάρας 8 (2).

ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (Λερογιάννης): Σταλίκας 4, Σβερώνης 4, Κουρλός 2, Σεργιανάϊ 20 (2), Λιάπης 14, Χονδρός 8, Ελεζάϊ 3.