ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 53-55

Μεγάλο ντέρμπι για το πρωτάθλημα εφήβων, με τον ΓΑΣ Βασιλικού να φτάνει στην εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Απόλλωνα Χαλκίδας με 53-55, μπαίνοντας για τα καλά στη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο (30-30), με τον Απόλλωνα να βρίσκει λύσεις κυρίως με τον Σταματίου ξεφεύγοντας στο 30′ με 43-39.

Στο τελευταίο 10λεπτο οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερες επιλογές στην επίθεση και με πρωταγωνιστή τον Ντούρα που σημείωσε σε αυτό το διάστημα 9 πόντους και μια καθοριστική βολή στο φινάλε, πήραν τη νίκη με 53-55.

Διαιτητές: Γκαράς-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 30-30, 43-39, 53-55.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Λιάκος, Κοτρογιάννης Β. 4, Σταματίου 24 (5), Ζερβουδάκης 2, Πολύχρονος 3, Μπέλεχας, Κοτρογιάννης Ι. 4, Βλασσόπουλος, Αποστολάτος 16 (1), Ματσούκας, Δημάς.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Γεωργίου): Καρατζάς, Λιαλιάρης 9, Πρίφτι Α. 8 (2), Πρίφτι Α. 8, Κουσερής 3 (1), Καρόζης, Μέγγουλας 3, Λεμπέσης, Ντούρας 24 (3), Καπετάνιος.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.