ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Σ. Καρυστίας-ΓΑΣ Βασιλικού 71-42

Πολύ καλός ο Α.Σ. Καρυστίας νίκησε τον ΓΑΣ Βασιλικού με 71-42, τον οποίο υποχρέωσε στην πρώτη του φετινή ήττα, με την ομάδα του Μπούχερτ να καλύπτει και το -25 του πρώτου αγώνα (75-50).

Οι γηπεδούχοι πήραν καθαρό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, έκλεισαν το ημίχρονο στο +13 (31-18), με την ψαλίδα της διαφοράς να ανοίγει στην τελευταία περίοδο, όταν ο Α.Σ. Καρυστίας πέτυχε επιμέρους σκορ 22-9, φτάνοντας στο τελικό 71-42.

Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Εκιτζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-7, 31-18, 49-33, 71-42.

Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ (Μπούχερτ): Μπερέτης, Ζέφη 7 (1), Μακρής 15 (1), Κοκοκύρης, Σπανομαρκίδης, Γκίκας 3 (1), Καπόλας 29 (4), Τσέπας, Φιλιππίδης 8, Γκαγκόμοιρος, Καραμπουρνιώτης 9, Σερέτης.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου): Κοτρογιάννης, Καραπάνος, Λιαλιάρης 23 (1), Κουσερής 5 (1), Κορόζης 1, Μέγγουλας 8, Συρόπουλος, Νερούτσος, Καπετάνιος 5 (1).