ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 57-58

Ντέρμπι για το πρωτάθλημα παίδων, με τον ΓΑΣ Ν. Αρτάκης να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος στην παράταση, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 57-58!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 24-35, αλλά ο Απόλλωνας ξαναμπήκε στον αγώνα με τον Δήμα να πετυχαίνει καθοριστικούς πόντους μειώνοντας σε 40-44 στο 30′. Στην τελευταία περίοδο ο αγώνας πήγε στις λεπτομέρειες με τον Μερκάτη να ισοφαρίζει σε 53-53 στα 30” πριν τη λήξη για να πάει το ματς στην παράταση!

Εκεί, στο 55-56 ο Μερκάτης στα 7” για τη λήξη με 2/2 βολές κάνει το 57-56 για τον Απόλλωνα, ενώ ο Γ. Δάγκουλας στα 2” για τη λήξη της παράτασης κέρδισε φάουλ και ψύχραιμος, με 2/2 βολές έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 57-58!

Από τον Απόλλωνα πολύ καλοί οι Κοτρογιάννης, Μερκάτης, Δήμας.

Από τον ΓΑΣ Ν. Αρτάκης, που στον πρώτο γύρο είχε ηττηθεί με τον ίδιο τρόπο που κέρδισε σήμερα, με ένα πόντο στην παράταση, πολύ καλός και καθοριστικός ο Γ. Δάγκουλας, ενώ τον ακολούθησαν στο σκοράρισμα οι Στεφανίδης, Δάγκουλας Κ.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Κατσέλη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 24-35, 40-44, 53-53 (καν. διάρκεια), 57-58 (τελ. αποτελ.).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Νικολάου-Γκλιάτης): Χάρλας, Στέργιος, Λιάκος 4, Χαλδούπης, Δήμας 13, Χάρλας Γ., Μπόλκας, Μητσάκης 4, Κοτρογιάννης 21, Μερκάτης 11, Βλασσόπουλος 4, Θεοδωρόπουλος.

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης-Σιμιτζής): Οικονομίδης 2, Τσαγγάρας, Στεφανίδης 12 (1), Γραμματικόγιαννης, Χατζησωτηρίου, Δάγκουλας Γ. 27 (2), Χαραλαμπίδης, Δάγκουλας Κ. 11, Βογιατζής 6, Τρίκας, Παράλαιμος.